Nowy wóz Drzymały. Poruszająca opowieść o walce z uciskiem

Dodano   1
  Loading
Radosław Patlewicz i książka „Nowy wóz Drzymały”

Radosław Patlewicz i książka „Nowy wóz Drzymały” / Fot. Facebook/Radosław Patlewicz/3dom.pro

Nadmierna biurokracja i brak jasno określonych kompetencji – to główne problemy osób prowadzących działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy wskazują, że instytucji kontrolujących spółki w Polsce jest zdecydowanie za dużo, a ich kompetencje się pokrywają. Z takimi przeszkodami zmagają się nie tylko przedstawiciele firm. W życiu codziennym także napotyka się „urzędowe” utrudnienia, które nie pozwalają nam realizować celów i skutecznie zniechęcają nas do podejmowania działań.

Już niebawem na łamach Wydawnictwa 3DOM ukaże się książka „Nowy wóz Drzymały” Radosława Patlewicza, która doskonale opisuje nonsensy biurokracji, jakie od lat uprzykrzają życie rodakom. Przedstawia poruszającą opowieść o determinacji polskiego chłopa w obronie swojej godności i tożsamości narodowej. Dzieło skupia się na ukazaniu absurdalności przepisów – autor odwołuje się zarówno do czasów zaborów, jak i do teraźniejszości. Spora część książki została poświęcona „współczesnemu Drzymale” – przedsiębiorcy radzącemu sobie z obecnymi kuriozalnym przepisami obowiązującymi w Polsce.

Zobacz także: Dybowski: Nie ma już tego PiSu z 2015 roku. Niezrealizowanych obietnic nie da się przykryć propagandą [NASZ WYWIAD]

Historię o Drzymale i jego wozie zna prawie każdy Polak. Stała się ona memem, który krąży w naszej świadomości od ponad stu lat. Michał i jego walka z wrogo nastawioną okupacyjną biurokracją jest podawana w przekazie historycznym za wzór postawy patriotycznej i pewnego rodzaju partyzanckiej wojny z okupantem.

Najbardziej bolesne jest w tym wszystkim to, że pierwszego Drzymałę wyniszczało programowo wrogie Polakom państwo pruskie, nasz odwieczny wróg i zaborca. Dziś kolejnych Drzymałów wyniszcza – w dodatku na większą skalę – państwo mieniące się polskim. Jest to smutny fakt, z którym każdy polski patriota nigdy nie powinien się pogodzić.

Z podanym problemem można zapoznać się bliżej – książka jest już dostępna w regularnej sprzedaży w Wydawnictwie 3DOM.

Materiały promocyjne wydawnictwa 3DOM

Portal Media Narodowe jest patronem medialnym książki

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Wojciech
Gość
Wojciech
30 września 2021 20:55

Polska NIE JEST polskim państwem. To obszar pod zarządem mafii żydowskiej, która dąży do zniszczenia Polski. Przykład z ostatnich miesięcy: dzięki polityce Morawieckiego (żyda), Szumowskiego (żyda) i Niedzielskiego (żyda) w ciągu 18 miesięcy 2020-2021 zmarło o 180 tyś Polaków więcej niż w analogicznym okresie poprzedzającym.
Na koniec 2018 roku było 38 411 tyś Polaków. Na koniec 2019 – 38 383 tyś. czyli przez rok ubyło 28 tyś. Na koniec czerwca 2021 było nas już 38 162 tyś czyli przez 1,5 roku ubyło aż 221 tyś Polaków zamiast 40 tyś. jakie wynikałyby z naturalnego ubytku demograficznego. To są dane z GUS.

Last edited 3 miesięcy temu by Wojciech

POLECAMY