Gabiś o słowach Terleckiego: “Brzmi to trochę jak groźba pod adresem władz w Brukseli” [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   3  
  Loading
Tomasz Gabiś

Tomasz Gabiś / fot. Facebook

Gościem Raportu Geopolitycznego był Tomasz Gabiś. Publicysta skomentował słowa polityków Zjednoczonej Prawicy, które w świetle niektórych przekazów medialnych miały zapowiadać wyjście Polski ze struktur Unii Europejskiej.
  • Tomasz Gabiś został zapytany o komentarz słów Ryszarda Terleckiego, który podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu stwierdził, że “jeżeli pójdzie tak jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań”.
  • Publicysta wyraził również własne prognozy dotyczące przyszłości Unii Europejskiej oraz wskazał kierunek w którym powinna iść Wspólnota.
  • Ostatnim wątkiem programu były zbliżające się wybory parlamentarne w Niemczech. Tomasza Gabisia zapytano o wpływ zmiany na stanowisku kanclerza Niemiec na stosunki polsko-niemieckie.
  • Zobacz także: GREVIO: Polska wdraża Konwencję Stambulską. Są jednak pewne zastrzeżenia

Ekspert wypowiedział się na antenie Mediów Narodowych o możliwości “polexitu”. Tomasz Gabiś mówił o słowach Ryszarda Terleckiego, wskazał także kierunek, w którym powinna iść Unia Europejska, aby wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Publicysta ocenił również wpływ nadchodzących wyborów parlamentarnych w Niemczech na stosunki tego państwa z Polską.

Tomasz Gabiś o słowach Ryszarda Terleckiego

Tomasz Gabiś został zapytany o komentarz słów Ryszarda Terleckiego, który podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu stwierdził, że “jeżeli pójdzie tak jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań”. Tłem tej wypowiedzi są rosnące tarcia na linii Warszawa-Bruksela w kwestii wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

“Słowa dużo ważą, jednak to są tylko słowa. (…) Dziennikarze “Super Expressu” są interpretatorami i doszukują się czy tam jest wola (wyjścia Polski z UE – przyp. red) czy nie, czy “półwola” albo chęć. (…) Brzmi to trochę jak groźba pod adresem władz w Brukseli.” – powiedział komentator polityczny.

Ekspert wskazał, że w tej sprawie należy rozróżnić słowa od realnych działań obecnej opcji rządzącej.

“Hasło “polexitu” po tzw. “brexicie” straciło swoją nośność polityczną. Z tego powodu, że ludzie w wielu krajach zobaczyli co to oznacza.” – dodaje Gabiś.

Publicysta nawiązał do szeregu procedur oraz formalności, z którymi zetknęła się Anglia wychodząc ze Wspólnoty. Zdaniem Gabisia to stało się przestrogą dla innych państw, które potencjalnie mogą rozważać wszczęcie podobnej procedury.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jaka przyszłość Unii Europejskiej?

Publicysta wyraził również własne prognozy dotyczące przyszłości Unii Europejskiej oraz wskazał kierunek w którym powinna iść Wspólnota. Na pytanie redaktora o możliwość powrotu do wartości założycielskich Roberta Schumana powiedział, że jest to “dobre, lecz zbyt restauracjonistyczne i nostalgiczne”.

“Trzeba na poważnie rozważyć hasło lub ideę nie stricte polityczną, ale metapolityczną nowej formuły jedności europejskiej. Chodzi o metodę zjednoczenia Europy w inny sposób, na innych płaszczyznach.” – dodał ekspert.

“Jeśli Unia Europejska pójdzie obecną drogą, to sama się doprowadzi do katastrofy, ponieważ dokonuje centralizacji i integracji na płaszczyznach, które powinny pozostac na płaszczyźnie krajów europejskich.,” – mówi Gabiś.

Komentator polityczny twierdzi, że państwa europejskie powinny dążyć do zjednoczenia na płaszczyźnie polityki obronnej i zagranicznej. Zwrócił także uwagę na szereg krytycznych wobec działań obecnych struktur europejskich publikacji, które wydawane są w całej Europie Zachodniej. Gabiś przyłącza się do tych głosów.

“Współczesna Unia Europejska idzie w kierunku katastrofalnym. W takim, gdzie coraz więcej centralizuje i chce utworzyć unitarne państwo. ” – komentuje gość programu.

Wybory w Niemczech

Ostatnim wątkiem programu były zbliżające się wybory parlamentarne w Niemczech. Tomasza Gabisia zapytano o wpływ zmiany na stanowisku kanclerza Niemiec na stosunki polsko-niemieckie. Ekspert wypowiedział się również o prognozach dotyczących wyniku wyborów, które odbędą się 26 września.

“Te partie przestały się czymkolwiek różnić.” – mówi Gabiś.

W jego opinii nie ma większego znaczenia, kto wygra wybory i kto zostanie kanclerzem Niemiec. Tomasz Gabiś zauważył, że główne partie polityczne w Niemczech cechują się dużą zbieżnością programową i będą kontynuowały obecny kierunek polityczny tego państwa.

W dalszej części programu, ekspert wypowiedział się o kwestii rosnącej liczby elektoratu złożonego z migrantów, którzy uzyskali prawa wyborcze. Całość materiału znajduje się na kanale Media Narodowe na You Tube.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Stanisław
Gość
Stanisław
18 września 2021 12:59

Unia Europejska o kształcie Roberta Szumana TAK, ale w obecnym kształcie już NIE.
W 1939 roku Pan Adolf Hitler z Ziemi, Wody i Powietrza, z zaprzyjaźnionymi Przywódcami Europy i Rosji Sowieckiej POSTANOWIŁY PODZIELIĆ KONTYNENT NA STREFY WPŁYWÓW, co im się do końca nie udało, obecnie Dominującą Rolę w UE chcą nadal sprawować NIEMCY, już nie zdobywają Orężem Krajów które chcą podbijać, tylko robią to w Fałszywy i Kłamliwy sposób w białych rękawiczkach narzucając WŁASNE POMYSŁY NIE DO ZREALIZOWANIA PRZEZ PAŃSTWA CHRZEŚCJANSKIE, jak chociaż by Polska czy Węgry – NIEMCY STAWIAJĄ NA ŻYDÓW, MASONERIĘ EUROPEJSKĄ I SAMYCH SIEBIE, utrzymując w dalszym ciągu Niewolnictwo Polityczne – tyle że coraz częściej się to zaczyna nie podobać Wielu Krajom należącym do Wspólnoty, a jeszcze jak chcą by Dominującą Rolę sprawowała SODOMA i GOMORA, to na pewno w Polsce nie przejdzie im ten Numer. W Polsce Żydów i Pederastów mamy pod dostatkiem, więc POLEXIT dla Polaków to Najlepsze Rozwiązanie.
W Polsce Polexitem straszą wszyscy Ci co się Najbardziej boją właśnie wyjścia Polski z tego Kołchozu, bo wcześniej na rozkradali z majątku Narodowego, a teraz nie będą mieć gdzie Schować tych WZIĄTEK, jak na ten przykład cała Lewica, a więc była PZPR – z obecnym PSLem, wcześniej ZSL, czy Unia Wolności, a więc Mniejszość Żydowska. Można by wiele pisać na ten temat, ale na pewno najbardziej Polexitu Boją się ZŁODZIEJE Polskojęzyczni !!!

Jagna
Gość
Jagna
20 września 2021 10:50

“Brzmi to trochę jak groźba pod adresem władz w Brukseli.” – czyli wszystko jasne, władze Polski są w Brukseli, a nie w Warszawie.

AMBROGIO
Gość
AMBROGIO
20 września 2021 14:06
Reply to  Jagna

Nie ma polskich elit , od 1989 r. , panoszy się elitarna okraglostolowa hołota .

POLECAMY