Zanim przeczytamy 3 tom „Powrotu do Jedwabnego”, warto przypomnieć tom 1 i 2 książki Sumlińskiego i Budzyńskiego [RECENZJA]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pomnik w Jedwabnem.

Pomnik w Jedwabnem. / Fot. Fotonews/Wikimedia Commons

Na dniach będzie już dostępny trzeci tom pracy „Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego. Choć opisywałem już wielokrotnie tom 1 i 2 (w którym nawet zostałem zacytowany przez autorów) warto przypomnieć niektóre z wielu tematów poruszone w dwu pierwszych tomach.

Żydowska narracja historyczna

Żydowska narracja historyczna odmawiająca Polakom prawa do bycia ofiarami i osadzająca naszych rodaków w roli sprawców nazistowskich zbrodni wynika z tego, że Żydzi chcą mieć monopol na cierpienie podczas II wojny światowej, i by go osiągnąć, konsekwentnie prowadzą politykę umniejszania cierpień innych narodów, w tym i Polaków.

Monopolizowanie cierpienia

Żydowska taktyka monopolizowania cierpienia realizowana jest poprzez kreowanie Żydów wbrew faktom na bohaterów (żydowski bandyta i morderca Tewje Bielski został wykreowany na bohatera w filmie „Opór” – w rolę rzekomego bohatera wcielił się odtwórca Jamesa Bonda Daniel Craig) i zawłaszczaniu cudzych bohaterów (Żydzi proponowali zrobienie filmu w USA o rotmistrzu Pileckim – warunek był jeden – w filmie rotmistrz miał być Żydem).

Żydowskie kreowanie fikcyjnych bohaterów wynika z tego, że Żydzi cierpią „na brak autentycznych bohaterów z okresu II wojny światowej i w efekcie” zawłaszczają cudze bohaterstwo, co doskonale się im udaje, bo są mistrzami autopromocji.

Antypolskie kłamstwa w USA i Kanadzie

Konsekwencją fałszywej żydowskiej narracji historycznej w USA są antypolskie kłamstwa głoszące wbrew faktom, że z nazistami walczyli Żydzi, a Polacy kolaborowali z nazistami i mordowali Żydów.

Zobacz także: Enea chce ogromnych podwyżek energii. „Wzrost taryfy nawet o 40 proc.”

Podobnie i w Kanadzie powszechne są antypolskie kłamstwa, głoszące, że po ataku Niemiec Polacy poddali się bez walki i „sami stali się nazistami, gorszymi niż wszyscy inni”. Takie antypolskie treści są powszechne w kanadyjskich programach nauczania. Antypolskie kłamstwa w Kanadzie głoszą wbrew faktom, że „Polacy pomagali nazistom w obozach koncentracyjnych, a także zdradzali miejsca, w których ukrywali się Żydzi”. Dla większości Kanadyjczyków oczywiste jest to, że to Polacy wybudowali ”polskie obozy koncentracyjne” i mordowali w nich Żydów. Polonia w Kanadzie i USA jest zbyt biedna, by na drodze sądowej pozywać antypolskich kłamców, wielu polskich patriotów w Ameryce Północnej jest przez Żydów finansowo wyniszczona procesami za obronę prawdy historycznej.

Antypolonizm w popkulturze

Antypolskie kłamstwa powielane są przez popkulturę – filmy, komiksy („Maus” Arta Spiegelmana, który głosi, że Polacy byli kapo w obozach), książki, dowcipy o Polakach. Kolportaż antypolskich kłamstw przez dekady akceptowała dyplomacja PRL i III RP (złożona z agentów służb specjalnych PRL).

Antypolskie kłamstwa środowisk żydowskich są zapleczem propagandowym dla bezzasadnych roszczeń żydowskich wobec naszego kraju. Żydowskie organizacje, by okraść Polaków z ich mienia stworzyły sieć powiązań zwanych przedsiębiorstwem holocaust.

Przedsiębiorstwo holocaust

Przedsiębiorstwo holocaustu opiera się na stworzonych przez Żydów dogmatach, których nie wolno na zachodzie kwestionować. Fałszywe dogmaty holocaustu głoszą, że holocaust był wyjątkową i niepowtarzalną zbrodnią, z którą nie mogą się równać inne ludobójstwa (choć jest wiele takich samych, a nawet większych zbrodni), holocaustu nie da się zrozumieć na drodze racjonalnej (choć był realizacją polityki eugenicznej popieranej masowo przez niemiecką inteligencję), trzeba bezkrytycznie wierzyć we wszystkie twierdzenia ocalałych z holocaustu (choć wielu z nich opowiada głupoty), holocaust był zagładą tylko Żydów (choć jego ofiarą padali też i Polacy).

Wizyty młodych Żydów w Auschwitz

Szerzeniu nienawiści do Polaków służy nie tylko tworzona przez Żydów popkultura propagująca antypolskie kłamstwa, ale też i wizyty żydowskiej młodzieży w obozie Auschwitz, podczas których żydowska młodzież dowiaduje się, że „Polacy byli gorsi od Niemców”, i tylko w Polsce było społeczne poparcie dla tworzenia przez nazistów obozów koncentracyjnych. Taka antypolska żydowska narracja historyczna trwa od dekad – pokolenia Żydów wychowane w nienawiści do Polaków tworzą dziś elity w USA i Izraelu.

Co jeszcze bardziej szokujące władze naszego kraju z naszych podatków finansują osoby szkalujące Polskę i Polaków. Warto przypomnieć, że rządzący Polską PiS na żądanie Żydów wycofał się z nowelizacji ustawy o IPN, która przewidywała karanie za szerzenie kłamstw o polskiej odpowiedzialności za zbrodnie dokonane przez Niemców.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY