Murgrabia: Stanisław Krajski nie rozumie, na czym polega kryzys w Kościele katolickim

Tylko u nas
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Murgrabia/Stanisław Krajski

Michał Murgrabia/Stanisław Krajski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Stanisław Krajski nie rozumie, na czym polega kryzys w Kościele katolickim – powiedział Michał Murgrabia, redaktor „Te Deum” w rozmowie z Janem Bodakowskim na antenie Mediów Narodowych. Jak stwierdził Murgrabia, Stanisław Krajski zarzuca Bractwu Piusa X (założonemu przez arcybiskupa Marcela Lefebvrea), że nie współpracuje z innymi środowiskami wiernych tradycji – choć taka współpraca jest niemożliwa, bo, zdaniem redaktora Murgrabiego, wszystkie te środowiska tradycyjne, mające unormowaną sytuację w Kościele, są po to, by paktować z modernistycznym Watykanem, by wchodzić w układy. Dla redaktora związanego z bractwem taka współpraca jest niedopuszczalna, bo wszystkie te mające unormowaną sytuację w Kościele środowiska to odpryski z bractwa powstały właśnie poprzez wchodzenie układy i zdrady.

Stanisław Krajski zbulwersował wiernych bractwa, bo krytykując tendencje sekciarskie w Kościele, przejęzyczył się, wymieniając nazwę bractwa, nazwisko jego przełożonego na Europę Wschodnią, funkcję pełnioną przez księdza Karla Stehlina. Zbrodnią Stanisław Krajskiego było też, to, że jego zdaniem ksiądz Stehlin powiedział coś, czego zdaniem wiernych bractwa nie powiedział.

Stanisław Krajski

Stanisław Krajski, który tak zbulwersował Michała Murgrabiego to doktor nauk filozoficznych (doktorat na ATK dziś UKSW napisał na temat tomizmu pod kierunkiem Mieczysława Gogacza}. Były wykładowca UKSW, publicysta Naszego Dziennika, Radia Maryja i TV Trwam (z mediami ojca Tadeusza Rydzyka zakończył współpracę w 2017 – podobno w związku ze wsparciem Krajskiego dla intronizacji Chrystusa Króla, oraz jego krytyką masonerii i Żydów – książki Krajskiego oficjalnie krytykowała ambasada Izraela). W 2021 oficjalne wydawnictwo Konferencji Episkopatu Polski przestrzegało przed Krajskim za to, że promował on wypowiedzi arcybiskupa Jana Pawła Lengi znanego z krytyki posoboru. Stanisław Krajski występował w Mediach Narodowych, wRealu24, Wnet i prowadzi swoje kanały na YouTube.

Stanisław Krajski jest zagorzałym krytykiem new age, masonerii, modernizmu, protestantyzmu, Lutra, ekumenizmu posoborowego, protestantyzacji, Unii Europejskiej. Propaguje mszę trydencką i zakaz aborcji. Krytyczny jest też wobec fałszywej pandemii (która jego zdaniem ma na celu likwidację małych i średnich przedsiębiorstw na rzecz globalnych koncernów), globalizmu, 5G, powszechną inwigilację. Twierdzi, że rzekoma opozycja na Białorusi jest inspirowana przez zachód, i kreowana fałszywie przez zachodnie media. W 2015 roku wspierał kandydaturę Grzegorza Brauna na prezydenta, a w 2019 kandydował z listy Konfederacji do europarlamentu.

Jan Bodakowski

Zobacz także: Senator rezygnuje ze stanowiska w proteście przeciw nepotyzmowi w PiS

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY