Senator rezygnuje ze stanowiska w proteście przeciw nepotyzmowi w PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Senator Marek Martynowski

Senator Marek Martynowski / Fot. Facebook/pisplock

Senator Marek Martynowski zrezygnował z przewodniczenia grupie senackiej klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz funkcji wiceprzewodniczącego KP PiS. Polityk tłumaczy, że to jego reakcja na wybór „twarzy nepotyzmu w PiS” (jak go określa Martynowski) Krzysztofa Sobolewskiego na stanowisko sekretarza generalnego PiS.

Senator Marek Martynowski, który dzisiaj zrezygnował, przewodniczył grupie senackiej klubu PiS od 2015 roku. Zapewnił, że nie zamierza opuszczać klubu PiS. Co ciekawe, Krzysztof Sobolewski dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS, która na ostatnim kongresie partii została przekształcona w stanowisko sekretarza generalnego.

„Walka” z nepotyzmem w naszych szeregach (patrz: niedzielny wybór sekretarza generalnego) skutkuje moją rezygnacją z funkcji szefa klubu PiS w Senacie i wiceprzewodniczącego KP PiS. Jednocześnie oświadczam, że nie będę więcej komentował mojej decyzji, z którą zaznajomiłem szczegółowo szefa klubu PiS, Pana Prof. Ryszarda Terleckiego, licząc na refleksję ze strony kierownictwa naszej formacji

– napisał senator w mediach społecznościowych.

W komentarzach pod swoim wpisem senator został zapytany, czy odejdzie też z partii PiS. Co ciekawe, porównał swoją formację polityczną do Kościoła.

Oczywiście że nie. Jeżeli nie podoba mi się dany ksiądz czy też jego decyzja to z kościoła nie odchodzę. Jeżeli już to próbuję go zmieniać. Trzymam się określonych wartości i zasad

– podkreślił Martynowski.

Zobacz także: Niezadowolenie zagranicznego inwestora. Norweski fundusz interweniował u polskiego giganta naftowego

rmf24.pl, facebook.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY