Ziobro: Decyzje w Funduszu Odbudowy zmierzają w kierunku budowy państwa federacyjnego [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading
Zbigniew Ziobro

/ Fot. Piotr Drabik/Flickr

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro na kanale wRealu24 wypowiedział się na temat Funduszu Odbudowy. Stwierdził, że jego partia od początku działała przeciw decyzjom z nim związanym. Dodał, że polityka Unii Europejskiej może doprowadzić do likwidacji państw narodowych.

  • Ziobro: Mówiliśmy twardo nie rozporządzeniu dotyczącemu rzekomo praworządności, które przenosiło uprawnienia władcze i nadzorcze z Warszawy do Brukseli.
  • Ziobro o koalicji: Będziemy współpracować tam, gdzie będzie to dobre dla Polski i zgodne z naszym programem.
  • Minister podkreślił, że Solidarna Polska była przeciwna ratyfikacji w ogóle.
  • Zobacz także: „Polski Ład” pod ostrzałem komentarzy. Gorąca dyskusja

Na pytanie, co grozi państwu polskiemu poprzez przyjęcie Funduszu Odbudowy, Zbigniew Ziobro nawiązał do praworządności. Minister dodał, że Solidarna Polska była przeciwna wszystkim decyzją, które zmierzają w kierunku wzmocnienia konsekwencji Brukseli, eurokratów nad państwami narodowymi, w tym nad Polską.

Likwidacja państw narodowych

– Te decyzje, w tym Funduszu Odbudowy, zmierzają w zupełnie przeciwnym kierunku, w kierunku celu, którego nie ukrywa znaczna część lewicowo-liberalnego establishmentu brukselskiego, czyli budowy państwa federacyjnego, co oznacza anihilację, czyli likwidację państw narodowych. My się na to stanowczo nie zgadzamy. Mówiliśmy twardo nie rozporządzeniu dotyczącemu rzekomo praworządności, które przenosiło uprawnienia władcze i nadzorcze z Warszawy do Brukseli (…). Bruksela będzie mogła w przyszłości szantażować państwa, że jeśli nie nastąpią zmiany, takie jakie oni zlecają, to wtedy zablokują środki finansowe – powiedział.

Zbigniew Ziobro nawiązał również do groźby opuszczenia koalicji rządowej przez Solidarną Polskę po braku weta wobec funduszu UE. – Po tym kiedy zapadła decyzja wbrew naszemu stanowisku, mieliśmy wybór. Wyjść z tej koalicji, doprowadzić do przedterminowych wyborów albo tego nie robić, zastrzegając, że nie będziemy popierać takiego kierunku. Zapowiadając wtedy, że nie poprzemy w głosowaniu rozwiązań, które są konsekwencją Funduszu Odbudowy w Sejmie. Natomiast będziemy współpracować tam, gdzie będzie to dobre dla Polski i zgodne z naszym programem – powiedział minister sprawiedliwości.

Na pytanie jaka byłaby konsekwencja wyjścia Solidarnej Polski z koalicji Ziobro odpowiedział, że wszystkie sondaże wskazywały, że do władzy doszliby ci, którzy są jeszcze bardziej prounijni. – Gdyby nas nie było w rządzie to ta prokuratura europejska już by była, UE postępowałaby do przodu – powiedział. Zablokowali postęp lewactwa w obszarze prawa rodzinnego w kraju.

Gość podkreślił, że Solidarna Polska była przeciwna ratyfikacji w ogóle. Dodał, że jeśli okazałoby się w przyszłości, że są podstawy, by zakwestionować sposób przeprowadzenia tej ratyfikacji, to bardzo chętnie z tego skorzystają. – Wierzę, że nam jako Solidarnej Polsce uda się w ramach tego rządu przeforsować różne projekty, które są dobre dla Polski i przyszłego pokolenia, jak np. Muzeum Żołnierzy Wyklętych – powiedział Ziobro.

POLECAMY