India Kot odnośnie ograniczeń dla niezaszczepionych: To straszenie ludzi [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strzykawka ze szczepionką.

Strzykawka ze szczepionką. / pixabay.com

– Jest to wyłącznie straszenie ludzi, dlatego, że nie zdają sobie sprawy, że jest to bezpodstawne – India Kot, blogerka „Skręcamy w prawo” na kanale Media Narodowe. Gość odniosła się do ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Prof. Miłosz Parczewski, doradca premiera do spraw pandemii, zaproponował kilka ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Mówił m.in. o wprowadzeniu godziny policyjnej czy zakazie przemieszczania się między województwami. – To nie pierwszy raz, kiedy ktoś z doradców obozu rządzącego rzucił tak bezprawnym tekstem, ponieważ nie wyobrażam sobie, w jaki sposób miałoby to być wprowadzone. Jest to wyłącznie straszenie ludzi, dlatego, że nie zdają sobie sprawy, że jest to bezpodstawne. Wierzą w takie rzeczy i później czują presję, że muszą się zaszczepić – powiedziała India Kot.

Gość dodała, że społeczeństwo manipuluje się strachem, a nie daje się żadnej wiedzy i wyboru. – Jeżeli robimy coś dla dobra ludzi, a społeczeństwo nie chce tego robić, to po pierwsze ma jakieś powody, a po drugie może należy im to po prostu wytłumaczyć. Wprowadzić jakąś debatę do mediów, żeby rzeczywiście móc ocenić tę sytuację – dodała Kot.

„Czwarta fala obostrzeń”

Blogerka zaznaczyła, że samo zaszczepienie nie zakończy pandemii. – Jeżeli naprawdę chodziłoby o to, żeby zaszczepić nas wszystkich, to przykładowo rządzący skupiliby się na szczepieniu ludzi, a nie na pobocznych tematach i sianiu paniki.

– Nie wiem, w którym momencie cokolwiek przymusowego dobrze zdziałało i nie rozumiem, dlaczego ludzie na własne życzenie odbierają sobie wolność. I to się tyczy nie tylko spraw covidowych, ale też ekologii i wszystkich głośnych tematów ważnych dla społeczeństwa – zaznaczyła India Kot.

Gość dodała, że czwarta fala koronawirusa będzie nawet, jeśli się zaszczepimy i nazwała ją „czwartą falą obostrzeń”. Nie ma co się łudzić, że gospodarka odmrozi się na dobre. India Kot zaznaczyła, że czeka nas jeszcze wiele fali, na pewno lockdown, powrót do maseczek i zamknięcie całej gospodarki.

POLECAMY