CMWP SDP apeluje o emisję “Warto Rozmawiać”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Pospieszalski

/ fot. Krzysztof Sitkowski/Facebook/WartoRozmawiać

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP) zaapelowało do wladz TVP o emisje programu “Warto Rozmawiać”, nagranego 19 kwietnia. CMWP SDP domaga się także “przywrócenia dotychczasowego stałego miejsca tego programu w ramówkach Telewizji Polskiej”.

  • CMWP SDP chce, żeby wyemitowano ostatni odcinek programu “Warto Rozmawiać”, a także “przywrócenia dotychczasowego stałego miejsca tego programu w ramówkach Telewizji Polskiej”.
  • Redaktor Jan Pospieszalski i wydawca programu red. Paweł Nowacki, autorzy programu „Warto rozmawiać” to cenieni i powszechnie znani w Polsce dziennikarze, z niekwestionowanym dorobkiem zawodowym, cieszący się od wielu lat wiarygodnością i zaufaniem widzów – podkreślono w oświadczeniu CMWP SDP.
  • Zobacz także: Twórcy „Warto Rozmawiać” odpowiadają Komisji Etyki TVP. „Pominięto procedury”

– Redaktor Jan Pospieszalski i wydawca programu red. Paweł Nowacki, autorzy programu „Warto rozmawiać” to cenieni i powszechnie znani w Polsce dziennikarze, z niekwestionowanym dorobkiem zawodowym, cieszący się od wielu lat wiarygodnością i zaufaniem widzów – podkreślono w oświadczeniu CMWP SDP. – W przeszłości wielokrotnie wykazywali się odwagą cywilną w poruszaniu trudnych i kontrowersyjnych tematów, realizując misję telewizji publicznej – stwierdzono.

– W ocenie CMWP SDP zawieszenie programu „Warto Rozmawiać” byłoby dla w/w twórców niezasłużoną i wyjątkowo dokuczliwą represją, która zagrażałaby realizacji zasady wolności słowa w demokratycznym państwie i obniżałaby jakość debaty publicznej w Polsce – napisano w dokumencie.

Nie ma informacji, zeby co do niewyemitowanego odcinka programu jakieś zastrzeżenia zgłaszała Komisja Etyki TVP. Tak się stało w przypadku wcześniejszego programu, z 12 kwietnia, który został wyemitowany.

cmwp.sdp.pl

POLECAMY