REKLAMA

Media Narodowe zablokowane na YouTube za wywiad z dr Rubasem. „Nie uzasadniono nam swojej decyzji”

REKLAMA

Na kanale Media Narodowe EXTRA odbyła się rozmowa z Jakubem Zgierskim, którego wywiad z dr Rubasem usunięto z platformy YouTube. W konsekwencji zablokowano też kanał Mediów Narodowych. Powód? Szkodliwe treści medyczne.

  • YouTube usunął wywiad, który miał pół miliona wyświetleń i zablokował kanał Media Narodowe na 2 tygodnie
  • Media Narodowe nadają teraz swoje audycje na kanale MN EXTRA
  • Zgierski opowiedział o wywiadzie z dr Rubasem o pandemii COVID-19
  • Podobne problemy mają inne niezależne media, np. wRealu24
  • Zobacz także: PILNE: YouTube cenzuruje Media Narodowe. Poszło o wywiad z lekarzem

J. Zgierski przeprowadził wywiad z dr Piotrem Rubasem, lekarzem pracującym w Niemczech, który ośmielił się skrytykować lockdown. Film miał pół miliona wyświetleń. Po jakimś czasie usunięto go jednak z platformy YouTube, a kanał Media Narodowe zablokowano na 2 tygodnie.

„Kontrowersyjny” wywiad

Karol Plewa w rozmowie ze Zgierskim zapytał, co takiego kontrowersyjnego było w wywiadzie. – Lekarz skrytykował sens noszenia maseczek, lockdown, szczepionki i całą politykę covidową. Opierając się na dowodach naukowych – powiedział Zgielski.

Gość powołał się na stwierdzenia dr Rubasa, że maseczki nie mają żadnego sensu, ponieważ wirus jest za mały. Nie zahamują one wydalania cząsteczek. Poruszona została również kwestia szczepionek. Dr Rubas stwierdził, że są lepsze specyfiki, którymi się można wyleczyć, np. amantadyna.

Niezależne media przeszkadzają

Na pytanie dlaczego YouTube usunął wywiad, J. Zgierski powiedział, że w uzasadnieniu było napisane, że film zawiera szkodliwe treści medyczne. Nie było dalszych uzasadnień i argumentów, dlaczego są szkodliwe.

Okazało się, że podobne problemy mają inne niezależne media, np. wRealu24. Zgierski zaznaczył, że niezależne media przeszkadzają, więc stara się je zwalczać.

REKLAMA

Komentarze