Ofensywa konserwatystów? Rusza Fundacja Grupa Proelio

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wspólnie z Mężem powołaliśmy fundację i będziemy rozszerzać naszą działalność na rzecz ochrony życia i rodziny! – napisała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji Grupa Proelio.

  • Powstała Fundacja Grupa Proelio. Założyła ją Magdalena Korzekwa-Kaliszuk wraz z mężem Zbigniewem Kaliszukiem.
  • Wśród planów jest m.in.: nakręcenie i promocja filmów, wydanie książki czy rozwijanie Katolickiego Latarnika Wyborczego.
  • Fundacja zbiera fundusze na realizację swoich planów.
  • Zobacz także: Chwile grozy w Wietnamie. Kurier uratował dziecko przed pewną śmiercią

– Założyliśmy Fundację Grupa Proelio, żeby promować dobre wartości i postawy w naszym społeczeństwie. Chcemy działać z rozmachem i skutecznie na rzecz obrony życia, rodziny, umocnienia małżeństwa, a także na rzecz wolności religijnej i wolności sumienia, które to wartości są dzisiaj bardzo atakowane. Do realizacji naszych celów niezbędne jest wsparcie modlitewne, a potrzebne także finansowe – powiedziała w rozmowie z redakcją “Radia Maryja”. Wśród planów jest m.in.: nakręcenie i promocja filmów, wydanie książki czy rozwijanie Katolickiego Latarnika Wyborczego, który pokazuje, którzy posłowie głosowali zgodnie z nauczaniem Kościoła.

– Zdecydowaliśmy się zrealizować cykl filmowych reportaży. Pokażą one wzruszające świadectwa rodziców, którym proponowano aborcję, a których dzieci rodziły się i często ich stan był dużo lepszy niż diagnozy. Zależy nam również na pokazaniu osób zmagających się z chorobami, przez które zabija się wiele dzieci w tzw. aborcji. Świadectwo życia takich osób pokazuje, że życie każdego człowieka ma sens i wartość. Chcemy dotrzeć z tym przekazem do jak największej grupy Polaków – stwierdziła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. – W wielu Polakach pozostała tzw. aborcyjna mentalność. Wielu z nich będzie próbowało na różne sposoby obchodzić przepisy ustawy i dalej zabijać dzieci z niepełnosprawnościami. Musimy temu przeciwdziałać – podkreśliła.

– To czy w ogóle uda się zrealizować te plany i na jaką skalę, zależy od tego, jak duże wsparcie uda się nam pozyskać – zaznaczyła. Fundacja zbiera fundusze, podała specjalny nr konta w tym celu.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wspólnie z Mężem powołaliśmy fundację i będziemy rozszerzać naszą działalność…

Opublikowany przez Magdalenę Korzekwą-Kaliszuk Poniedziałek, 1 marca 2021

radiomaryja.pl, facebook

POLECAMY