Haniebny wyrok warszawskiego sądu ws. Kurdej-Szatan. Postępowanie zostało umorzone

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan / fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan. Decyzja warszawskiego sądu jest prawomocna.
  • Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w mocy umorzenie Sądu Rejonowego w Pruszkowie ws. Barbary Kurdej-Szatan.
  • Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z podanymi wyrokami.
  • Warto przypomnieć, zę znana aktorka 4 listopada zamieściłą skandaliczny wpis, obrażając w nim funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji.
  • Zobacz także: Udar mózgu. Neurolodzy apelują o jak najszybsze działanie

Na początku grudnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej aktorce, uznając, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Postanowienie było nieprawomocne.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, że nie zgadza się z decyzją sądu i argumentacją przyjętą w uzasadnieniu wydanej decyzji.

W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami +maszyny bez mózgu i serca+ oraz +mordercy+ w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy

– poinformowała prokuratura okręgowa w Warszawie.

Zaznaczała też, że wskazana wypowiedź nie mieściła się w granicach wolności słowa. Podkreślono również, że wpływ emocjonalny nie ma ostatecznego przełożenia na winę oskarżonej. Ponadto prokuratura powiadomiła wcześniej, że zaskarży wydane postanowienie domagając się jego uchylenia.

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżone orzeczenie Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Oznacza to, że wyrok jest prawomocny.

Czytaj więcej: Chiny oskarżają USA o wysyłanie balonów szpiegowskich

Aktorka zaatakowała funkcjonariuszy chroniących polską granicę

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan został skierowany do sądu na początku czerwca.

Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy

– mówiła wówczas rzecznik warszawskiej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Akt oskarżenia dotyczył wpisu Kurdej-Szatan na Instagramie. Aktorka zarzuty w tej sprawie usłyszała w połowie maja. Jak podała rzecznik prokuratury, podejrzana na żadnym etapie śledztwa nie przyznała się do winy, podając przy tym obszerne wytłumaczenie.

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan, oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej. Kasta pozwala patocelebrytom pluć na polski mundur. Ku uciesze Łukaszenki i Putina

– skomentował wyrok wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Kasta rządzi, kasta radzi, kasta nigdy Cię nie zdradzi

– napisał Cezary Krysztopa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY