Ogólnopolski turniej “Liga Robotów”. MEiN chce zachęcić dzieci do wiedzy technologicznej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czarnek otworzył Ligę Robotów

Inauguracja "Ligi Robotów" / Fot. Twitter

W Warszawie zainaugurowano ogólnopolski turniej w ramach programu "Liga Robotów". Jego celem jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych tematyką robotyki, nowoczesności i energii.
  • W Warszawie zainaugurowano ogólnopolski turniej w ramach programu “Liga Robotów”.
  • Jego celem jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych tematyką robotyki, nowoczesności i energii.
  • W turnieju może wziąć udział młodzież uczęszczająca do klas od IV do VIII.
  • Zobacz także: Trump w East Palestine. Wzywa Bidena do odwiedzenia miejsca katastrofy

W Warszawie zainaugurowano ogólnopolski turniej w ramach programu “Liga Robotów”. Jego celem jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych tematyką robotyki, nowoczesności i energii.

W turnieju może wziąć udział młodzież uczęszczająca do klas od IV do VIII. Uczniowie wraz z nauczycielami będą tworzyli zespoły i rozwiązywali zadania konkursowe.

Szkoły, które zgłoszą swoje reprezentacje, otrzymają m.in. zestaw klocków do budowania robotów oraz matę edukacyjną do kodowania.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas inauguracji “Ligi Robotów” zaznaczył, że turniej jest możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie szkoły otrzymały w ramach rządowego programu “Laboratoria Przyszłości”. Na ten cel przekazano już 1 mld 200 mln złotych.

Inaugurujemy turniej drużyn, które dzięki temu, że mają w swoich szkołach laboratoria przyszłości, nowoczesne pracownie informatyczne, robotyczne; dzięki temu, że w tych 15 tys. szkół podstawowych zakupiono kilkadziesiąt tys. sztuk materiałów robotycznych, sprzętu – drużyny skupione wokół tematu energii mogą uczestniczyć w wielkim ogólnopolskim turnieju, na który przekazujemy kolejne 10 mln zł – mówił szef resortu.

– powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Turniej zakończy się ogólnopolskim finałem, który odbędzie się w dniach od 24 do 25 czerwca. Wezmą w nim udział 32 najlepsze drużyny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY