W Grójcu doszło do pożaru karetek pogotowia. Strażacy podejrzewają podpalenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pożar karetek w Grójcu

Spalona karetka pogotowia / Fot. Facebook

Krótko po północy 23 lutego w Grójcu doszło do pożaru karetek pogotowia. Niestety nie będą one nadawały się do dalszego użytku. Służby podejrzewają, że doszło do podpalenia.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, w dniu 23.02.2023r. o godz. 00:49 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Grójcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu – karetki pogotowia zaparkowanego w Grójcu przy ul. Mszczonowskiej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano pożar dwóch samochodów dostawczych – prywatne karetki pogotowia przeznaczone do transportu sanitarnego osób. Fiat Doblo objęty był pożarem w całości. Drugi pojazd Volkswagen Crafter objęty był pożarem w przedziale medycznym karetki.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pojazdy oraz jeden prąd w obronie na samochody, które stały zaparkowane w odległości 3 metry od ambulansów. Jako przypuszczalną przyczynę powstania pożaru ustalono podpalenie, natomiast straty oszacowano na 250 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY