Wizyta Bidena w Polsce. Policja współpracuje z międzynarodowymi służbami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wizyta Bidena w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Ciarka poinformował o współpracy z międzynarodowymi służbami. Współpraca prowadzona jest m.in. z Secret Service, powołano specjalne sztaby.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że polscy funkcjonariusze współpracują z międzynarodowymi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w Warszawie.

Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Zabezpieczenie nie dotyczy tylko i wyłącznie garnizonu stołecznego, stąd decyzja komendanta głównego policji o skierowaniu tutaj policjantów z innych części Polski

– poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Wyznał również, że służby są przygotowane na każde życzenie prezydenta Bidena.

Jesteśmy przygotowani do sytuacji takich, kiedy nagle pan prezydent Stanów Zjednoczonych zażyczy sobie odwiedzić konkretne miejsce, czy pojawić się w konkretnym miejscu

– dodał insp. Mariusz Ciarka.

Czytaj więcej: Inspektorzy MAEA alarmują. Iran blisko produkcji bomby atomowej

Pełna gotowość na każdą ewentualność

Jak podkreślił, program wizyty prezydenta USA w Polsce będzie na bieżąco tworzony i przekazywany opinii publicznej. Wskazano też, że polska policja ma doświadczenie w zabezpieczaniu dużych wydarzeń, zdobyte m.in. podczas Światowych Dniach Młodzieży czy Szczytu NATO.

Są również policjanci, którzy pełnią służbę po cywilnemu. Zaangażowany jest pion wspomagający i logistyczny polskiej policji. Trzeba zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie skierowanych do służby policjantów, a także obsługę całodobową specjalistycznego sprzętu, na wypadek gdyby doszło do jakiejkolwiek awarii

– podkreślił policjant.

Podkreślił też, że policja ma zaufanie innych państw i organizacji międzynarodowych, takich jak Interpol, Europol, Secret Service. Współpraca m. in Secret Service polega m.in. na ustaleniu konwojów konkretnych osób oraz organizacji specjalnych sztabów.

Komenda Główna Policji poinformowała, że do tej pory nie przekazano żadnych niepokojących informacji związanych z wizytą prezydenta USA w Polsce. Zaapelowano jednocześnie, by mieszkańcy alarmowali o nietypowych sytuacjach, np. gdy zauważą porzucony samochód czy osoby z nietypowymi przedmiotami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY