Rzońca: Polskie lasy to ogromny kąsek [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bogdan Rzońca

Bogdan Rzońca / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Unia Europejska szuka możliwości obejścia traktatów europejskich" - mówił w Dniu na żywo w MN Bogdan Rzońca, europoseł PiS.

Unia chce polskie lasy

“Unia Europejska szuka możliwości obejścia traktatów europejskich i w tym wypadku próbuje sięgnąć po kompetencje, których nie ma, które są wyłączone z traktatów. Ten pośpiech wskazuje, że budowa państwa europejskiego to marzenie liberałów, polityków z Polski – bo trzech europosłów głosowało za przejęciem lasów przez UE. Posłowie Kopacz, Arłukowicz i Jarubas głosowali tak, jak chce tego nowo tworzone europejskie państwo” – mówił Rzońca.

Wartość naszych lasów

“Wartość księgowa i wartość rynkowa polskich lasów to ogromny kąsek, to wartość finansowa i bogactwo państwa polskiego. Kiedy były szczyty klimatyczne, jeden odbył się w Katowicach. Przychodzili leśnicy z całego świata i pytali, jak urządziliśmy lasy, że mamy taki potencjał. Że z jednej strony chronimy lasy, a z drugiej gospodarka leśna przynosi Polsce zyski. To kąsek, który UE chciałaby zająć” – wskazywał europoseł PiS.

PiS obroni lasy

“Rząd polski to zrobi, jest w tym bardzo czujny i postępuje słusznie. Bardzo ważną sprawą są wybory majowe w przyszłym roku. Wyborcy muszą pytać kandydatów do Parlamentu Europejskiego, jak będą pilnować spraw polskich? Co zrobią, gdy wejdą do PE? Czy będą ślepo głosować za odbieraniem Polsce kolejnych prerogatyw, czy będą pilnować polskiego majątku narodowego. To jest kluczowe pytanie” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY