Kpt. Pitera: Rola Polski jest niepodważalna [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir Pitera

Sławomir Pitera / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Można się zastanawiać, czy decyzja kanclerza Scholza była spowodowana zdroworozsądkowym myśleniem, czy to już była decyzja wymuszona decyzją Stanów Zjednoczonych o przekazaniu Abramsów" - mówił w Dniu na żywo w MN kapitan Sławomir Pitera.

Jest decyzja ws. czołgów!

“Ta decyzja, która została potwierdzona była już sygnalizowana, że może do niej dojść. To przełamanie psychologicznej bariery Niemiec. Oni blokowali pomysły przekazywania sprzętu ciężkiego produkcji niemieckiej na Ukrainę. Deklaracja rządu niemieckiego, że będą przesyłać czołgi, które są w dyspozycji Bundeswehry, ale również wyrażą zgodę państwom – dysponentom na przekazywanie tego sprzętu na Ukrainę to przełamanie klasycznej bariery psychologicznej. Można się zastanawiać, czy decyzja kanclerza Scholza była spowodowana zdroworozsądkowym myśleniem, czy to już była decyzja wymuszona decyzją Stanów Zjednoczonych o przekazaniu Abramsów” – mówił Pitera.

Presja Polski

“Rola Polski w wywieraniu presji na Niemcy i inne państwa europejskie jest niepodważalna. Mieliśmy przykład związany z patriotami. Kilka miesięcy temu całe towarzystwo polityków europejskich opierało się i mówiło, że ten sprzęt nie może trafić na Ukrainę, że to jest sprzęt, który może być w dyspozycji tylko państw natowskich. Presja wywierana przez władze polskie, przez prezydenta doprowadziły do tego, że nie tylko te pierwsze, niemieckie baterie patriot trafią na Ukrainę, ale trafi również ta amerykańska. Podobnie z czołgami” – dodawał były oficer Wojska Polskiego.

Przekazanie sprzętu

“Na Ukrainie wojna toczy się prawie rok. Sprzęt, którym dysponowała armia jest w dużej mierze zniszczona lub zużyta. Kluczowe jest, kiedy sprzęt będzie gotowy do przekazania Ukrainie. Kluczowe jest kiedy” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY