Zalewska: Sytuacja w Parlamencie Europejskim jest rozwojowa [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. YouTube

"Temat jest poważny, odsłania mechanizmy przyjmowania rozporządzeń, rezolucji i dyrektyw" - mówiła w Dniu na żywo w MN Anna Zalewska, była minister edukacji, obecnie europosłanka PiS.

Największy skandal korupcyjny

“Pokazaliśmy jak słabo zabezpieczona jest UE, przede wszystkim Parlament Europejski i Komisja Europejska, bo w komisji też sporo się dzieje. Możemy powiedzieć, że rzeczywiście mamy jeden z największych globalnych skandali korupcyjnych. Ten skandal chce się zamieść pod dywan, ale wcale się ten skandal nie kończy, dlatego że zeznaje już kilkanaście osób, kilka aresztowano. Wymieniają sposoby i kolejne nazwiska. To wskazuje, że sytuacja jest rozwojowa” – mówiła Zalewska.

Mechanizmy funkcjonowania UE

“Wczoraj odbyła się debata na temat korupcji. Najgłośniej krzyczeli socjaliści – a to właśnie dotyka ich obozu politycznego, mówiąc, że trzeba stworzyć schematy i procedury. Powiedziałam im, że wystarczy po prostu nie kraść i nie brać łapówek. Nie załatwiwszy tych wszystkich kwestii, ośmielają się forsować swojego kandydata do prezydium Parlamentu Europejskiego – bo przecież pani wiceprzewodnicząca Eva Kaili siedzi w areszcie. Uznają, że właściwie nie ma tematu. Temat jest poważny, odsłania mechanizmy przyjmowania rozporządzeń, rezolucji i dyrektyw” – wskazywała europosłanka PiS.

Trwają śledztwa ws. korupcji

“Każdy z oskarżonych nie uchyla się od zeznań, możemy się spodziewać, że każdy z aresztowanych, czy tych, wobec których toczą się działania służb i prokuratur, będą wskazywać na mechanizmy. Podejrzewamy i widzimy różnego rodzaju lobbystów, ale nie udało się dotąd nikomu tego odkryć, dlatego wielkie słowa uznania dla belgijskiej policji i prokuratury. Włączyły się również służby włoskie i greckie” – dodawała gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY