Gadowski: Dopóki nie zmienimy elit będziemy mieli zachowania fornalskie i służebne [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Gadowski

Witold Gadowski / Fot. Youtube/Witold Gadowski

Witold Gadowski w rozmowie z red. Oliverem Pochwatem skomentował wizytę Andrzeja Dudy na Ukrainie. Prezydent Polski wspólnie z Wołodymyrem Zełenskim złożyli kwiaty na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Wołodymyrem Zełenskim poinformowano o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard. W trakcie wizyty doszło również do spontanicznego spotkania mieszkańcami miasta. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z tego zdarzenia, gdzie tłum Ukraińców pozdrawia i wita polskiego prezydenta.

„To była owacja dla Polaków, nie dla mnie” – stwierdził Andrzej Duda.

Jak zakomunikowała Kancelaria Prezydenta RP, Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski odwiedzili w środę lwowski Cmentarz Łyczakowski, na którym pochowane są między innymi Orlęta Lwowskie.

„Na tym cmentarzu pogrzebani są obrońcy Rzeczypospolitej, obrońcy Lwowa przed sowiecką agresją, Orlęta Lwowskie” – mówił Andrzej Duda na konferencji prasowej po powrocie do kraju.

„Razem oddaliśmy hołd poległym polskim żołnierzom, oddaliśmy także hołd żołnierzom ukraińskim, którzy zginęli w obronie Ukrainy od 2014 roku i tym którzy także i wcześniej, ramię w ramię z polskimi żołnierzami, bronili Rzeczpospolitej”. – powiedział prezydent.

„Wiemy, jak często trudne są relacje pomiędzy naszymi narodami. To wszystko, co dzieje się w ostatnim czasie, to wielkie serce, które Polacy dali i dają, oferując wsparcie naszym ukraińskim sąsiadom, są wzmocnione jeszcze takimi gestami przyjaźni” – zaznaczył.

Witold Gadowski – Andrzej Duda na Ukrainie

We Lwowie na Cmentarzu Łyczakowskim prezydenci Polski i Ukrainy i oddali hołd Orlętom Lwowskim.
Jak oznajmił na Twitterze Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: “Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie prezydenci Polski i Ukrainy oddali wspólnie hołd Orlętom Lwowskim. Upamiętnili również Ukraińców poległych w walkach o Lwów 1918 roku, odwiedzili też część cmentarza, gdzie spoczywają ukraińscy żołnierze polegli w wojnie z Rosją”.

Myślę, że Pan prezydent otrzymuje rozmaite głosy z Polski i pod naciskiem różnych środowisk, które dbają o pamięć historyczną, modyfikuje swoją postawę. To jest taka wersja optymistyczna – stwierdził Witold Gadowski.

Niestety ekshumację polskich ofiar nie są kontynuowane, ale zarówno we Lwowie, jak i Żytomierzu trwa festiwal banderyzmu. Przypomnę, że w Żytomierzu mamy stadion piłkarski im. Romana Suchewycza. Stoją tam pomniki Stepana Bandery, a więc czci się zbrodniarzy wojennych. Trwa to w momencie, kiedy Polska udziela najwięcej pomocy walczącej Ukrainie. Więc wypadałoby liczyć na uwzględnianie polskiej wrażliwości, a przede wszystkim faktów – dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY