Kubala: PiS i prezydentowi zależy na dogadaniu się [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. Archiwum Pawła Kubali

"Skoro Solidarna Polska ma nie poprzeć tej ustawy, a głosowanie nie jest przełożone, to być może PiS znalazło inną drogę" - mówił w Dniu na żywo w MN Paweł Kubala, politolog.

PiS przegłosuje nowelę o SN?

“Trzeba przypomnieć, że debata i głosowanie miało być pod koniec zeszłego roku, więc to pokazuje, że sprawa się przeciąga. Politycy PiS za każdym razem mówili, że jesteśmy na ostatniej prostej i za chwilę te pieniądze będą. Pytanie, czy teraz ta ustawa, wymagana aktualnie przez UE zostanie przegłosowana razem z Solidarną Polską, a może z PSL. Skoro Solidarna Polska ma nie poprzeć tej ustawy, a głosowanie nie jest przełożone, to być może PiS znalazło inną drogę. Jest jeszcze inna opcja – że ta ustawa jednak nie zdobędzie poparcia i będziemy czekać na dalszy rozwój zdarzeń” – mówił Kubala.

PiS bez KPO nie wygra wyborów?

“Jest to z marketingowego punktu widzenia silny argument. Moim zdaniem PiS sam umacnia takie wrażenie, że KPO jest bardzo potrzebne. Gdyby od początku partia rządząca podkreślała jakie są za i przeciw tego rozwiązania, na co konkretnie mają iść pieniądze, to pytanie jest o cenę tych pieniędzy” – wskazywał politolog.

Co zrobi Duda?

“Rozpocznie się gorączkowe poszukiwanie planu F czy G, bo na pewno nie planu B. Za jakiś czas znów pojawi się projekt, narzucony czy podarowany Polsce przez Komisję Europejską, który koniecznie bez żadnych poprawek trzeba przyjąć na takiej zasadzie, jakiej działał przed rozbiorami Sejm Niemy. Wydaje się, że obu stronom – PiS i prezydentowi zależy na dogadaniu się” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY