Walczuk: To, że mamy od kilku lat Grota to bardzo dobry ruch [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
W 2021 r. "Łucznik" dostarczył kilkanaście tysięcy karabinków MSBS GROT dla polskiego wojska

W 2021 r. "Łucznik" dostarczył kilkanaście tysięcy karabinków MSBS GROT dla polskiego wojska / Fot. TT/@terytorialsi

Jarosław Walczuk, instruktor strzelectwa, sędzia sportowy ocenił w Mediach Narodowych planowany zakup 70 tys. karabinków GROT dla polskiej armii. Zdaniem eksperta, karabin GROT jest bardzo dobrym wyborem. Broń ta sprawdziła się w boju i jest wysoko oceniana przez użytkowników.

“To są dobre karabiny, sprawdzone. To są karabiny, które cieszą się uznaniem ze strony Wojska Polskiego, ale także żołnierzy wojsk ukraińskich. Mimo tego, że ten produkt był atakowany, to sprawdził się w boju. To jest najważniejszy egzamin, który karabinek GROT zdał” – mówił podczas konferencji prasowej szef MON Mariusz Błaszczak.

Stronnicze testy Grota?

25 stycznia 2021 na portalu Onet.pl ukazał się artykuł „Szokujący raport o karabinku Grot. Jest tak zły, że zagraża żołnierzom”. Jak twierdzą eksperci Onetu „Flagowy polski karabinek Grot rdzewieje, przegrzewa się, zapiaszczony zacina się, kolba pęka przy uderzeniu, niektóre usterki uniemożliwiają strzelanie”

„Nawiązując do testów, które były robione przez to środowisko i tych ludzi odbiły się one szerokim echem w środowisku strzeleckim. Miłośnicy broni palnej, którzy strzelają z różnych typów broni, bardzo ostro skrytykowały metodykę prowadzenia tych testów. Nie chce dyskutować na temat intencji, bo to zupełnie oddzielna kwestia. To, że mamy od kilku lat Grota używanego w Wojskach Operacyjnych, Wojskach Obrony Terytorialnej to jest bardzo dobry ruch. Wcześniejsze zakupy były niezbędne po to, żeby wprowadzić i użytkować tego typu karabinki” – mówił Jarosław Walczuk.

Szukałem informacji o tym, ile jest Grotów na Ukrainie. Między 9 a 10 tys. zostało przekazanych w ramach naszego wsparcia. Są to wersje Grot C16A2 i A1 z magazynkami, bagnetem. Przygotowując się do tej rozmowy, zrobiłem swój własny research o tym jak sprawuje się Grot. Informacje, które do nas docierają są bardzo pochlebne – przyznał rozmówca red. Pochwata.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY