Narkun: Kredyt hipoteczny tylko dla najbogatszych [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Narkun

Tomasz Narkun / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Program pomoże bogatszej części społeczeństwa" - mówił w Dniu na żywo w MN Tomasz Narkun, ekspert rynku nieruchomości.

Patodeweloperka

“Rząd podał program walki z patodeweloperką, podał różne rozwiązania, między innymi zwiększenie między budynkami, a także zwiększenie odległości między sąsiadującymi balkonami do minimum 4 metrów. Oprócz tego powstał projekt, który zakłada usystematyzowanie jak ma wyglądać plac zabaw. Nie będzie już możliwości wstawienia jednego bujaka i będzie nazwane to placem zabaw” – mówił Narkun.

Program Bezpieczny kredyt 2%

“To będzie program dla osób do 45 roku życia, które nie posiadały w przeszłości mieszkania, a także udziału większego niż 50% w danym mieszkaniu. Jeżeli ktoś otrzymał spadek w wysokości 1/3 mieszkania to nadal będzie mógł skorzystać z tego programu. To są wstępne informacje i założenia od ministra Waldemara Budy, więc czekamy na ostateczną formę legislacyjną. Ważna rzecz, minister Buda zapowiedział walkę z tzw. cwaniakami rynkowymi. Prawdopodobnie skorzysta z niego bogatsza część społeczeństwa, czyli zarabiający 8000, 9000, 10 000 złotych w górę, bo tylko tacy będą łapać się na kredyt” – wskazywał ekspert.

Maksymalna kwota kredytu

“Program nie obejmuje osób, które chciałyby zmienić mniejsze mieszkanie na większe, bo co do zasady posiadają już lokal mieszkalny. Maksymalna kwota kredytu to 500 lub 600 tysięcy, w zależności od tego, czy posiadamy dziecko, czy nie. Oczywiście cena mieszkania może być wyższa, nie ma tutaj ograniczeń” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY