Rzońca: Niemcy chcą mieć większe wpływy w UE [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bogdan Rzońca

Bogdan Rzońca / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Niemcy zapowiedzieli od razu, że będą dążyli do skoncentrowania władzy w UE" - mówił w Dniu na żywo w MN Bogdan Rzońca, europoseł PiS.

Zobacz także: Gen. Hodges: “Ukraina wyzwoli Krym do końca sierpnia”

Brak weta w UE

“Chodzi o to, żeby mieli jeszcze większe wpływy w Unii Europejskiej niż mają do tej pory. Wypowiedź pani minister to dla mnie nic nowego, dlatego że kiedy Scholz obejmował swój urząd i tworzył nowy rząd niemiecki, Niemcy zapowiedzieli od razu, że będą dążyli do skoncentrowania władzy w UE, przyspieszyć procesy, które opóźniają działanie UE – wspominali o zlikwidowaniu zasady jednomyślności” – mówił Rzońca.

Głosowanie większością kwalifikowaną

“To jest łamanie elementarnej zasady wolnych narodów i suwerennych państw, które powinny funkcjonować w Unii Europejskiej na zasadzie transparentności. Liberałowie i socjaliści nie chcą się przyznać do tego, że flirtowali z Putinem, że popełnili błędy w obszarze outsourcingu” – dodawał europoseł.

Powrót do węgla

“Niemcy wracają do węgla. Pytałem jedną z posłanek niemieckich, jak to się dzieje w Niemczech, że od 20 lat tak potężne pieniądze dedykują czy kierują w stronę odnawialnych źródeł energii, a w tym czasie nastąpił ogromny zakup gazu, węgla i ropy z Rosji. Skoro tak dobrze inwestowali, to węgiel, gaz i ropa nie powinny być im potrzebne, bo to produkty używane głównie do procesów energetycznych. Nie umiała mi odpowiedzieć” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY