Kubala: Brakuje spotkania się w pół drogi [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. Archiwum Pawła Kubali

"Premier mówi o pieniądzach, a Solidarna Polska o suwerenności" - mówił w Dniu na żywo w MN Paweł Kubala, politolog.

Przepychanki obozu władzy

Kubala nawiązał do słów premiera Morawieckiego, że spór z Solidarną Polską toczy się o trzeciorzędne problemy.

“Jakbym chciał być złośliwy to bym powiedział, że suwerenność Polski jest trzeciorzędnym problemem dla Morawieckiego. Mimo kolejnych rozmów wydaje się, że spór jest na takiej zasadzie, że premier mówi o pieniądzach, a Solidarna Polska o suwerenności, pozycji Polski w UE. Brakuje mi spotkania się w pół drogi, bo obie strony cały czas mówią obok siebie i nie ma takiej próby dogadania się, mimo toczących się rozmów” – mówił Kubala.

PiS postawi na swoim?

“PiS być może będzie starał się przeprowadzić ten projekt ponad głowami Solidarnej Polski. Rząd już kilka razy mówił, że jak przegłosuje to czy tamto, to już wtedy będą te pieniądze wypłacone. I tych pieniędzy nie było, bo ciągle coś wymyślano nowego” – wskazywał gość MN.

Spory

“Mam wrażenie, że od początku koalicji różne spory nawracają i tak jest w każdej koalicji PiS-u. W latach 2005-07 ta koalicja też była burzliwa. Po 2015 roku wydawało się, że lepiej to szło. Choć już zanim PiS objął władzę, to rozpadła się koalicja PiS z Prawicą Marka Jurka” – dodawał politolog.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY