Mularczyk: Przygotowuję swój wyjazd do Kongresu USA ws. reparacji [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Arkadiusz Mularczyk

Arkadiusz Mularczyk / Fot. You Tube/ Sądeczanin TV

"Niemcy nie mają żadnych argumentów, boją się tej sprawy i będą chowały głowę w piasek" - mówił w Dniu na żywo w MN Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych.

Odpowiedź Niemców na reparacje

“Jestem zaskoczony stylem tej odpowiedzi, bo to jest wypowiedź jednozdaniowa. Niemcy uważają, że sprawa jest zamknięta i nie zamierzają podejmować negocjacji. Jest to o tyle dziwne, że ta sprawa nigdy nie była otwarta w relacjach polsko – niemieckich, nigdy nie było rozmów, negocjacji, spotkań. Nie można zamykać czegoś, co nigdy nie było otwarte. Jest to absolutny błąd rozumowania, błąd logiczny” – mówił Mularczyk.

Brak argumentów

“Ta odpowiedź świadczy o dużym zakłopotaniu państwa niemieckiego, które po 3 miesiącach nie było w stanie wykrzesać wypowiedzi bardziej złożonej i podać argumentacji prawnej, politycznej, argumentacji która byłaby dla nas do przyjęcia i zrozumienia. Niemcy nie mają żadnych argumentów, boją się tej sprawy i będą chowały głowę w piasek. To w dużej mierze pokazuje stosunek do Polski i Polaków. Nasze działania mają mandat Sejmu, wszystkich formacji politycznych” – dodawał gość MN.

Niemcy wobec Polski

“Niemcy prowadzą wobec Polski politykę budowania strefy wpływu, chcą tu zainstalować swoich namiestników typu Tusk czy Kopacz, którzy będą wykonywać ich polecenia. Chcą kupić polityków, którymi będą sterować i taka jest ich polityka. Ta polityka nie zmieniła się od dekad, to polityka budowania w Polsce quasi – kolonii” – wskazywał wiceminister spraw zagranicznych.

Dalsze prace

“Dzisiaj musimy uruchomić wszelkiego rodzaju instytucje międzynarodowe, wprowadzić ten temat do map mentalnych polityków, urzędników, dziennikarzy, społeczeństw międzynarodowych. Ludzie muszą zrozumieć, dlaczego walczymy o reparacje – to podstawowa sprawa. Taka akcja informacyjna musi być prowadzona w najbliższych miesiącach. Jestem przekonany, że osiągniemy zrozumienie, już je mamy – ale to musi dalej potrwać” – komentował Mularczyk.

Ofensywa dyplomatyczna

“Przygotowuję swój wyjazd do Kongresu USA, planujemy ją na przełomie stycznia i lutego. Ambasada ma za zadanie przygotowanie agendy spotkań i rozmów. Wczoraj wystosowałem pismo do ONZ, zwróciłem się z prośbą o spotkanie do Antonio Guterresa, sekretarza generalnego ONZ” – zapowiedział wiceszef resortu dyplomacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY