Mikołajczyk o Tusku: Policja potwierdziła, że istnieje faktyczne ryzyko zagrożenia [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / Fot. PAP/EPA/Sem van der Wal Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Tuskowi został przyznany pracownik SOP wraz z pojazdem. To tzw. ochrona bezpośrednia do bezpośrednich zagrożeń" - mówił w Dniu na żywo w MN Grzegorz Mikołajczyk, były antyterrorysta i ekspert ds. bezpieczeństwa.

Donald Tusk objęty ochroną SOP

“Zakładam, że ministerstwo skorzystało z punktu, który mówi o ochronie osób ważnych dla bezpieczeństwa państwa. Donald Tusk został w jakimś sensie wyróżniony. Były ku temu przesłanki, jak powiedział rzecznik PO, składano zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez groźby i zastraszanie. Policja otrzymała zawiadomienie i potwierdziła, że istnieje faktyczne ryzyko zagrożenia. Wystosowała wniosek do komendanta SOP, komendant do MSWiA, wniosek został przyznany i dziś mamy ochronę Donalda Tuska” – mówił Mikołajczyk.

Rozpatrywanie wniosku

“Wniosek zawsze rozpatrywany jest wielokierunkowo. Przede wszystkim bierze się pod uwagę faktyczny stan zagrożenia i przesłanki, które są weryfikowane przez odpowiednie służby. Jeżeli zachodzi taka ewentualność popełnienia przestępstwa, wówczas ten wniosek jest bardzo szczegółowo rozpatrywany. Z tego co dziś wiemy, zawsze klasyfikuje się stan zagrożenia na cztery kategorie. Uważam, że wniosek został rozpatrzony na średnim poziomie zagrożenia. Panu Tuskowi został przyznany pracownik SOP wraz z pojazdem. To tzw. ochrona bezpośrednia do bezpośrednich zagrożeń” – dodawał ekspert.

Ochrona rodziny

“Ona powinna być całodobowa. To już jest rozpatrzenie wniosku, czy minister przychyla się tylko do zapewnienia bezpieczeństwa osoby wnioskującej. Krzywdę robi się osobom z najbliższego otoczenia, bo to najbardziej boli i jest najbardziej skuteczne, by wymusić działanie na osobie, którą ochraniamy. Donald Tusk i jego najbliższe otoczenie również powinno zostać objęte ochroną” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY