Jakubiak: Mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Andrzej Bugajski/ Wikimedia Commons

"Orlen coraz bardziej przeszkadza w Europie i wiem, że szczególnie przeszkadza Niemcom" - mówił w Dniu na żywo w MN Marek Jakubiak.

23% VAT na paliwa

“W tej chwili najbardziej skorzystają na tym przedsiębiorcy, bo 23% VAT w tej samej cenie będzie większym odpisem od zapłaconego podatku, więc to jest dobra wiadomość. Przyglądam się ludziom, którzy szukają powodów do narzekania. Kiedyś narzekali, że paliwo było drogie, pomimo że było najtańsze w Europie, a teraz narzekają na zbyt tanie paliwo. Orlen jest spółką, która ma realizować cele finansowe. W Polsce uciera się taki pogląd, że polskie przedsiębiorstwa nie mogą zarabiać, bo zamykają na nas. Gdyby to byłby koncern brytyjski czy niemiecki, byłoby wszystko w porządku, bo nie byłoby na kogo narzekać” – mówił Jakubiak.

Ceny paliw

“Mamy jedne z najniższych cen paliwa w Europie. Byłem na Słowacji, nie prawdą jest, że miód i mleko ulicami płynie, ceny paliwa są od 1,5 do 1,8 euro” – wskazywał gość MN.

Przychody Orlenu

“Jeżeli Orlen realizuje przychody równe dwukrotności budżetu Tuska, to znaczy, że nie Obajtek jest kombinatorem, tylko kombinatorem był Tusk” – podkreślał przedsiębiorca.

Wnioski do UOKiK i NIK

“Najwyższa Izba Kontroli jest do kontroli podmiotów państwowych, a nie spółek prawa handlowego. Dobrze by było, żeby ci którzy kierują takie wnioski mieli trochę pojęcia o organizacji państwa polskiego. Po drugie, UOKiK stosuje się wtedy, kiedy następuje dumping. Tutaj chodzi o konkurencję. Jeżeli jest tak, że mamy kilka spółek sprzedających paliwo, które kupują paliwo w Orlenie, bo tu jest najtańsze, to co ma sprawdzać UOKiK. Dziwię się, że brak jest takiego zamysłu, co się dzieje. Jeżeli ktoś pilnuje, żeby paliwo nie kosztowało 10 złotych, to jest źle?” – dopytywał Jakubiak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY