Kozera: Morawieckiemu uda się zdyscyplinować Solidarną Polskę [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro / Fot. Piotr Drabig/Flickr

"W ramach Zjednoczonej Prawicy spotykają się dwa ugrupowania, które mają zupełnie odmienne zdanie ws. KPO" - mówił w Dniu na żywo w MN Andrzej Kozera, komentator polityczny.

Co z KPO?

“Wygląda na to, że Zjednoczona Prawica została już tylko projektem. W ramach ZP spotykają się dwa ugrupowania, które mają zupełnie odmienne zdanie ws. KPO. Solidarna Polska twierdzi, że są to bardzo niekorzystne kredyty, których nie powinniśmy przyjmować. Najpierw zgodziliśmy się na warunkowość, a teraz premier dziwi się, że te pieniądze do Polski nie płyną. Premier będzie starał się przekonać Solidarną Polskę, że są to tanie kredyty, mające preferencyjne warunki, a pieniądze są niezbędne. Wynik tej przepychanki jest wiadomy. Solidarna Polska to jest ugrupowanie małe i z dosyć niewielkim poparciem.” – mówił Kozera.

Solidarna Polska do zdyscyplinowania

“Morawieckiemu uda się zdyscyplinować Solidarną Polskę, bo bez tego projektu Zjednoczonej Prawicy, SP nie jest partią, która na scenie politycznej jest coś w stanie ugrać. Może być tak, że albo Solidarna Polska zagłosuje za, albo wyleci z koalicji. W ZP mamy sprzeczne komunikaty, które godzą w jedność wyborców prawicowych. Nie wiemy jeszcze, czy nie ma tutaj drugiego dna – bo PiS może mieć plan B.” – dodawał gość MN.

Syndrom partii rządzącej

“PiS ma problem syndromu partii rządzącej. Ktoś kto rządzi i ma władzę nie przyjmuje żadnych sugestii i uwag. Robi tak jak chce. Pieniądze z KPO chce uzyskać desperacko, bo KPO stało się niezbędne do tego, żeby kraj mógł normalnie funkcjonować. Na wojnę z Komisją Europejską nie możemy sobie pozwolić, bo nie mamy sojuszników, nie mamy żadnych argumentów” – wskazywał Kozera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY