Kita: Multikulturalizm się nie sprawdził [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Funkcjonujemy w ramach paradygmatu, w którym migranci są sprowadzani na masową skalę" - mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Multikulturalizm w Europie Zachodniej

“Myślę, że w przypadku wielu tego typu sytuacjach mamy do czynienia z syndromem strażaka – podpalacza, tzn. z jednej strony mówi się o tym, że trzeba przeciwdziałać przemocy i zwalczać agresywne zachowania, a jednocześnie funkcjonujemy w ramach paradygmatu, w którym migranci są sprowadzani na masową skalę. Kilkanaście lat temu Angela Merkel mówiła, że multikulturalizm się nie sprawdził, ale nie wpłynęło to na realną politykę niemieckiego państwa. Co roku dzieje się to samo i stopniowo w Niemczech – ze względów historycznych, wolniej niż w innych państwach, pojawia się większe poparcie dla sił kontestujących tę rzeczywistość” – mówił Kita.

Francja w ogniu

“Minister Spraw Zagranicznych opublikował komunikat, że mieliśmy historyczny sukces, zmniejszenie liczby spalonych samochodów. To jest z punktu widzenia Polski ciągle abstrakcyjne. We Francji w ostatnich tygodniach mieliśmy nagromadzenie przemocy, która zazwyczaj się pojawia, gdy na jednym terenie żyje wiele grup narodowościowych, różnej kultury i najczęściej ze sobą skonfliktowanych” – komentował gość MN.

Brak asymilacji

“Patrząc na statystyki we Francji – to nie jest tak, że kolejne pokolenia muzułmańskich imigrantów stają się bardziej laickie, czy zasymilowane. Często wręcz przeciwnie – są przywiązani do takich wartości jak niepicie alkoholu w czasie ramadanu, zasłanianie włosów przez kobiety, czy w ogóle stosunek do kobiet” – wskazywał publicysta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY