Drozdowicz: Kwestie ustrojowe rozstrzygane przez obce stolice [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mikołaj Drozdowicz

Mikołaj Drozdowicz / Fot. Youtube/MediaNarodowe

"My tych pieniędzy z KPO możemy nie otrzymać nawet wtedy, kiedy ustawa o Sądzie Najwyższym zostanie uchwalona" - mówił w Dniu na żywo w MN mecenas Mikołaj Drozdowicz.

Katastrofa PiS

“Jestem tym zdruzgotany, dlatego pośród rzeczy, które obóz obecnej władzy robił. Zakładałem, że są kwestie, które nie podlegają dyskusji i do tych rzeczy należy kwestia polskiej suwerenności. Pomysł z próbą przyjęcia pod dyktando UE ustawy o Sądzie Najwyższym to absolutna katastrofa, zarówno jeżeli chodzi o meritum, czyli suwerenność i niepodległość, jak i wizerunek PiS jako formacji, która ma rzekomo opowiadać się za wartościami patriotycznymi. Mamy do czynienia z sytuacją, że kwestie ustrojowe zaczynają być rozstrzygane przez obce stolice i ośrodki siły politycznej. To przypomina najgorsze czasy sięgające drugiej połowy XVIII wieku” – mówił Drozdowicz.

Szantaż UE

“Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk wrócił z tym projektem z Brukseli. W tej chwili polski rząd ugina się pod szantażem UE i zaczyna pod dyktando Komisji Europejskiej pisać ustawy dotyczące kwestii ustrojowych. To nie ma nic wspólnego z traktatami, założeniami KPO. To jest konsekwencja polityki Unii europejskiej, zmierzająca do pozbawienia Polski możliwości działania w sferze, która w żadnej mierze nie jest objęta traktatami europejskimi” – wskazywał mecenas.

Mechanizm działania UE

“My tych pieniędzy z KPO możemy nie otrzymać nawet wtedy, kiedy ustawa o Sądzie Najwyższym zostanie uchwalona. Dla mnie to prawie pewne. To jest taki mechanizm, który nie znajduje końca. Z drugiej strony nie mamy ludzi, którzy kierują się prawem czy honorem. Mamy bezwzględnych komisarzy rodem z czasów sowieckich, próbujących narzucać rozwiązania” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY