Rzońca: Polska przewidziała, że Putin jest groźny [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bogdan Rzońca

Bogdan Rzońca / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Putin gromadził pieniądze poprzez konszachty z Zachodem. Gromadził pieniądze do zbrojenia armii, która napadła na Ukrainę" - mówił w Dniu na żywo w MN Bogdan Rzońca, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rezolucja PE. Dlaczego tak późno?

“To bardzo dobre pytanie. Wielokrotnie apelowaliśmy jako EKR, żeby podjąć tematykę funkcjonowania Rosji na rynku gospodarczym i politycznym. Była dobra okazja, kiedy rozmawialiśmy o Nord Stream 2. Próbowaliśmy wywołać wtedy debatę i trzeba było tej debaty. No ale nie chciano rozmawiać, mówiono że jest to projekt biznesowy. Później okazało się, że wszystkie połączenia gospodarcze między Rosją a zachodem Europy spowodowały bogactwo Putina, który gromadził pieniądze poprzez konszachty z Zachodem. Gromadził pieniądze do zbrojenia armii, która napadła na Ukrainę” – mówił Rzońca.

Putin jest osamotniony

“To barbarzyństwo było szokiem dla krajów Europy Zachodniej. Polska to przewidziała, nasz rząd alarmował, że Putin jest groźny i może wywołać wojnę. Ta rezolucja jest takim spóźnionym akcentem, ale dobre i to, bo Putin usłyszał dzisiaj na arenie międzynarodowej, że jest osamotniony, że demokratyczne kraje są przeciwko tej wojnie i będą wspierać Ukrainę. W tej rezolucji jest też polski akcent, który wskazuje na to, że Putin powinien zwrócić wrak samolotu (Tu-154m – przyp. red.) i czarne skrzynki. “Potrzebny jest następny krok, który spowoduje odcięcie Rosji od reszty świata. Dopiero wtedy Putin zrozumie co zrobił i jak jest osamotniony” – wskazywał europoseł PiS.

Politycy z Francji i Niemiec przeciwko rezolucji

“Nie jest tajemnicą, że Niemcy i Francuzi mieli bardzo dobre relacje na arenie międzynarodowej z Putinem. Pomimo sankcji Macron sprzedawał sprzęt wojskowy Rosji. Te relacje w biznesie były bardzo mocne i miały błogosławieństwo. Przez całe lata w Parlamencie Europejskim i instytucjach europejskich Putin miał swoich emisariuszy i przedstawicieli” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY