Świrski nowym szefem KRRiT. Wybrano również jego zastępcę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef KRRIT Maciej Świrski

Szef KRRIT Maciej Świrski / Fot. Twitter

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z udziałem niedawno wyłonionych członków. Nowym szefem KRRiT został Maciej Świrski.
  • W poniedziałek zatwierdzono sejmowe kandydatury na przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
  • Nowym szefem został więc Maciej Świrski, a jego zastępcą wybrana została Aleksandra Glapiak.
  • Dotychczas Świrski był przewodniczącym rady nadzorczej w Polskiej Agencji Prasowej.
  • Zobacz także: Edward Taraszkiewicz. Obchody 71. rocznicy śmierci “Żelaznego”

Nowym przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wybrano Macieja Świrskiego, natomiast na jego zastępcę wskazano Aleksandrę Glapiak. Dotychczas Świrski był przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, natomiast Glapiak była tam sekretarzem. Zgodnie z wolą sejmu z 16 września ich kandydatury zostały wybrane na nowe funkcje w KRRiT. Natomiast we wtorek Rada Mediów Narodowych ma wybrać ich następców w PAP.

Czytaj więcej: Rosyjska rakieta trafiła w niemiecki konsulat w Kijowie. Sumlenny: “Chcecie wysłać kilka Leopardów?”

Świrski i Glapiak przechodzą do KRRiT

W latach 2016-2018 Maciej Świrski pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej. W sejmowym uzasadnieniu zwrócono uwagę, że Świrski jako pierwszy postawił publicznie kwestię związku pomiędzy wizerunkiem Polski a bezpieczeństwem narodowym w kontekście art. 5 Traktatu Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Od 2006 do 2009 r. Świrski był wiceprezesem PAP, odpowiadając za technologie, finanse i działalność internetową agencji.

W czasie jego kadencji w zarządzie, PAP po raz pierwszy w historii swojego działania jako SSP uzyskała dodatni wynik finansowy

– czytamy w sejmowym uzasadnieniu dla kandydatury Macieja Świrskiego.

Agnieszka Glapiak w 1991 roku związała się z Telewizją Polską, gdzie zaczęła pracę w Redakcji Publicystyki i Reportażu TVP1. Później pracowała także w TVP3. Za rządów Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego kierowała Centrum Informacyjnym Rządu. W latach 2016-2018 Glapiak była związana z ministerstwem spraw wewnętrznych i administracji. Stała na czele Departamentu Komunikacji Społecznej. Odpowiadała wówczas za współpracę z mediami podczas Światowych Dni Młodzieży. Później przeszła do ministerstwa obrony narodowej, gdzie kierował Centrum Operacyjnym szefa tego resortu.

Czytaj więcej: Od następnego roku obowiązkowy profil na PUE ZUS

We wrześniu skończyła się sześcioletnia kadencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W skład KRRiT wchodzili: Witold Kołodziejski (przewodniczący), Teresa Bochwic (wiceprzewodnicząca), Elżbieta Więcławska-Sauk (członek), prof. Janusz Kawecki (członek) oraz Andrzej Sabatowski (członek). Nowi członkowie KRRiT będą pełnić swoje funkcje do września 2028 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY