Konfederacja umacnia się na pozycji “trzeciej siły politycznej”!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W wyborach do Parlamentu Europejskiego, Konfederacja, która zdobyła 12,08% głosów, co dało jej miejsce na najniższym stopniu politycznego podium.

Najnowszy sondaż przygotowany dla Wirtualnej Polski potwierdza, że tendencja z wyborów do Parlamentu Europejskiego nadal się utrzymuje. Konfederacja może liczyć na podobne poparcie jak to z wyborów do Parlamentu Europejskiego. Ale najważniejsze, że nadal pozostaje na podium wyprzedzając Trzecią Drogę, która wg sondażu nieco odbudowała swoje poparcie w stosunku do wyniku wyborów do PE.

Na pierwszym miejscu nadal pozostaje Koalicja Obywatelska na którą chce oddać swój głos 34,4% ankietowanych. Drugie miejsce przypada PiS-owi. Na partię Kaczyńskiego i Morawieckiego głos oddać chce 33,7%. Jak widać różnica pomiędzy obiema formacjami jest naprawdę niewielka i wynosi 0,7%.

Na trzecim miejscu jest Konfederacja 11,9%. Konfederacja utrzymuje więc wynik z wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czwarta pozycja to Trzecia Droga z wynikiem 10,8%. Oznaczałoby to, że w stosunku do wyborów do PE, Trzecia Droga odnotowuje skok o blisko 4%. Lewica zachowuje podobny poziom jak w ostatnich wyborach (6,3%). Głos na nią chce oddać zagłosować 6,2%.

Źródło: WP.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY