Prof. Krysiak: Rząd wprowadza solidaryzm społeczno-gospodarczy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Zbigniew Krysiak

Prof. Zbigniew Krysiak / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Równowaga podmiotów prowadzi do maksymalizacji rozwoju gospodarczego" - mówił w Dniu na żywo w MN prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista i prezes Instytutu myśli Schumana.

Podatek Sasina od nadzwyczajnych zysków

“Jest to propozycja, nad którą rząd dyskutuje. Nie ma jeszcze uchwały Rady Ministrów. Analizując samą propozycję, być może różne szczegóły są jeszcze ustalane, można popatrzeć na to z dwóch stron. Rząd wprowadza solidaryzm społeczno – gospodarczy, czyli dbanie o różne podmioty w taki sposób, żeby z jednej strony dokonywany był równomierny rozwój, czyli usunięcie podziału na Polskę A i Polskę B. Równowaga podmiotów prowadzi do maksymalizacji rozwoju gospodarczego. Należy widzieć w tym myśleniu właśnie tę koncepcję” – mówił prof. Krysiak.

Rząd prowadzi dyskusje

“Trzeba pamiętać, że to nie będzie dotyczyło tylko polskich firm, ale wszystkich, które działają na terenie Polski. Rząd prowadzi dyskusje i zobaczymy, jakie będą konkluzje. Jeśli to zostanie przyjęte przez Radę Ministrów, to będzie można traktować to jako sprawę, która nabrała siły. Pamiętajmy, że decyzje dotyczące systemów podatkowych, to są decyzje, które w procesach dyskusji są wspierane przez ekspertów i na pewno opinie ekspertów są uwzględniane” – wskazywał ekonomista.

Kapitał i suwerenność

“Dzisiaj wojny toczą się w układzie przemocy kapitałowej i dominacji kapitałów. Jeśli oddamy ten kapitał to stracimy suwerenność” – podkreślał gość MN.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY