Matecki: Dojdzie do rozpadu Unii Europejskiej [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Matecki, Solidarna Polska

Dariusz Matecki, Solidarna Polska / Fot. YouTube

"Ludzie, którzy należą do Platformy Obywatelskiej czy PSL nie zdają sobie sprawy, że razem z Forza Italia należą do jednej partii europejskiej" - mówił w Dniu na żywo w MN Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Dekompozycja Unii Europejskiej

“Jeśli prawica w Europie się nie przebudzi to dojdzie do rozpadu Unii Europejskiej i cała wizja, która początkowo przyświecała Unii Europejskiej, czyli budowa jedności, upadnie. Budowa państw, które współpracują ze sobą gospodarczo i politycznie w ograniczonym zakresie, to wszystko legnie w gruzach. Już teraz rozpoczęła się dekompozycja UE poprzez wyjście Wielkiej Brytanii. Mówi się żartobliwie, że to jest jedyne co wyszło Donaldowi Tuskowi podczas sprawowania funkcji w UE” – mówił Matecki.

Głosy opozycji

“Warto powiedzieć jakich, imbecyli mamy na naszej opozycji. Ponieważ krytykując, że blok centro – prawicowy we Włoszech wygrał, krytykowali również to, że w ramach tego bloku jest partia Berlusconiego – Forza Italia. Ludzie, którzy należą do Platformy Obywatelskiej czy PSL nie zdają sobie sprawy, że razem z Forza Italia należą do jednej partii europejskiej – do Europejskiej Partii Ludowej” – wskazywał polityk Solidarnej Polski.

Sukcesy prawicy

“Moim zdaniem zaczynają dostrzegać to społeczeństwa europejskie, że Niemcy stworzyły z UE organizację, która jest głównie w interesie Niemiec. My jako Solidarna Polska, jako część Zjednoczonej Prawicy od samego początku mówiliśmy, że nie możemy za żadne skarby godzić się na jakieś mechanizmy warunkowości, na to by od decyzji unijnego urzędnika zależało to, czy dane państwo otrzyma wspólne fundusze” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY