Czarnecki: Von der Leyen orbituje w kosmosie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki / Fot. PAP /Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Co to jest, żeby szefowa KE wprost zapowiadała, że będzie zwalczać rząd, który jej się nie podoba ideologicznie?" - dopytywał w programie Dzień na żywo w MN Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

KE grozi Włochom

“Wypowiedź niemieckiej przewodniczącej Ursuli Gertrud von der Leyen była skandaliczna. Ona odleciała, nie wiem czy na miotle, ale odleciała i orbituje już w kosmosie. Co to jest, żeby szefowa KE wprost zapowiadała, że będzie zwalczać rząd, który jej się nie podoba ideologicznie? Komisja Europejska zwalcza Polskę, Węgry, zapowiada również zwalczanie nowego rządu Szwecji, więc tych krajów, z którym Unia Europejska będzie miała nie po drodze jest coraz więcej. To oznacza koniec projektu europejskiego. Unia Europejska zaczyna zajmować się na kogo europejczyków mają głosować” – wskazywał gość MN.

Szefowa KE powinna przeprosić?

“Oczywiście tak, ale jestem przekonany, że tego nie zrobi. Więcej, będą szły naciski na nią, żeby Włochów wychowywać. Przypomnę, już dwukrotnie KE, sterowana przez Angelę Merkel i Nicolasa Sarkozy’ego wymienili dwa rządy Berlusconiego i jeden lewicowy rząd w Grecji” – dodawał Czarnecki.

Wniosek o odwołanie?

“Będę namawiał, żeby tego nie zrobili, nie dlatego że uważam, że jest dobrą przewodniczącą, bo jest złą. Jestem bardzo zawiedziony tym stylem w jakim urzęduje i brakiem efektów tego urzędowania. Będę namawiał z prostego powodu – bo to przegramy, a nie ma sensu przegrywać w polityce. Trzeba aż 2/3 głosów, żeby odwołać przewodniczącą KE. Na to nie ma szans w Parlamencie Europejskim” – komentował europoseł PiS.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY