Chęciński: Technologia SMR jest bardzo szybko rozwijająca się [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Chęciński

Piotr Chęciński / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Prędzej czy później w kilku regionach Polski takie elektrownie będą powstawały" - mówił w Dniu na żywo w MN Piotr Chęciński, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej w KGHM Polska Miedź S.A.

Zobacz także: Brytyjska minister zdrowia na celowniku lewicy. Jest praktykującą katoliczką

Nuclearelectrica i KGHM

“Podpisaliśmy memorandum z rumuńską firmą energetyczną, z którą znamy się i współpracujemy. Wymieniamy się doświadczeniami. Technologia SMR to technologia bardzo szybko rozwijająca się. Pierwsza tego typu elektrownia atomowa w Rumunii, jak deklarują nasi partnerzy to 2028 rok, w Polsce 2029. To oznacza, że musimy wymieniać się wspólnymi doświadczeniami, bo dzięki temu oszczędzamy czas i jesteśmy w stanie wdrażać tę technologię” – mówił Chęciński.

Reaktory SMR

“Prędzej czy później w którymś regionie, albo kilku regionach w Polsce, takie elektrownie będą powstawały i chodzi o to, żeby ludzie wiedzieli na czym ta technologia polega, żeby rozumieli, że jest ona bezpieczna i nie obawiali się tego sąsiedztwa. Technologia jądrowa jest najbezpieczniejszą technologią energetyczną, jaką dzisiaj dysponujemy. Jeśli chodzi o technologię SMR, to tutaj ta wielkość reaktora i mało inwazyjna infrastruktura, to coś, co nie powinno budzić obaw. Ale o tym trzeba mówić, to trzeba pokazywać” – podkreślał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY