Wiech o zagadkowych zgonach: Można mnożyć różne teorie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jakub Wiech

Jakub Wiech / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Jest to zagadkowe, że w ciągu ostatnich 8 miesięcy, 8 osób związanych z rosyjskim sektorem gazowo - naftowym, zabiło się lub zostało znalezionych martwych" - mówił w Dniu na żywo w MN Jakub Wiech z portalu Energetyka24.

Zobacz także: Trybunał w Strasburgu. Osoby z zespołem Downa nadal mogą być dyskryminowane

Tajemnicze zgony

“Mamy niejaką dwoistość rozumienia i tłumaczenia tych zagadkowych zgonów. Z jednej strony każdy z nich jest wytłumaczony jakąś tam historią, zazwyczaj są to samobójstwa, niekiedy dosyć efektowne, bo chociażby spowodowane wielokrotnymi ranami kłutymi, które miałby zadać sobie samobójca. W dwóch przypadkach są to samobójstwa rozszerzone. To sytuacja, w której osoba popełniająca samobójstwo zabiła też inne osoby, w tym wypadku była to rodzina. Jest to zagadkowe, że w ciągu ostatnich 8 miesięcy, 8 osób związanych z rosyjskim sektorem gazowo – naftowym, zabiło się lub zostało znalezionych martwych. I są to ludzie, którzy zajmowali bardzo ważne stanowiska, najczęściej w spółkach takich jak Gazprom, Lukoil i Gazprom. Snuć można różne teorie” – podkreślał Wiech.

Prawdy nie poznamy nigdy

“Można mnożyć różne teorie. Może to byli ludzie, którzy sprzeciwiali się doktrynie Putina, jeżeli chodzi o konflikt na Ukrainie, może to byli ludzie, którzy weszli w konflikt interesów, chcieli zakończyć wojnę lub inaczej zagospodarować układ wpływów, który rządzi Rosją. Przypuszczeń może być wiele. Prawdy niestety nie poznamy nigdy lub poznamy ją późno, na pewno nie w najbliższym czasie, kiedy Rosja jest coraz bardziej wyizolowana i zasłonięta jest parawanem informacyjnym, szczelnie rozpostartym przez rosyjskie służby” – komentował gość MN.

Rosja nie ma strategii

“Uważam że Rosja nie ma strategii i ten szantaż energetyczny Europy, który teraz został przez Rosjan podjęty, jest właśnie wyrazem tego, że Rosjanie nie wiedzą co do końca zrobić z takim rozwojem wypadków, do jakiego doszło na Ukrainie” – dodawał Jakub Wiech.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY