Kita: Premier ma na myśli wypracowanie nowej formuły współpracy z Węgrami [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Orban kilka tygodni temu otwarcie mówił o tym, że Ukraina nie ma szans obrony swojego terytorium" - mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Zobacz także: Co dalej z Trumpem? Sąd zdecydował ws. wyniesionych dokumentów

Ponowna współpraca z Węgrami?

“Grupa Wyszehradzka dzisiaj jest instytucją skierowaną w oczywisty sposób na UE i wydaje się jasne, że premier tutaj ma na myśli wypracowanie nowej formuły współpracy z Węgrami, bo wiemy, że Węgry są tym krajem chwilowo problematycznym. Chodzi o współpracę w ramach UE, na polach innych niż wojna – chodzi o kwestię integracji unijnej, polityki wewnętrznej i relacji z Komisja Europejską. Grupa Wyszehradzka była narzędziem całkiem skutecznego nacisku, budowania solidarności w regionie i nie tylko. Od momentu wybuchu wojny, Węgry prowadzą politykę inną, niż pozostałe kraje Grupy. Czechy i Słowacja są mniej chętne do współpracy z Węgrami, to Polska jest najbliższym partnerem Węgier” – mówił Kita.

Węgry i Rosja

“Orban jest tym “Czarnym Ludem” dlatego, że jednocześnie prezentuje ten model zdecydowanie nieliberalny w polityce wewnętrznej, ale też jest jednym z tych kilku przywódców europejskich, którzy są najmniej chętni do zerwania współpracy z Rosją. Mamy politykę Orbana wobec wojny, ale też politykę energetyczną, stawianie na współpracę gospodarczą, ekonomiczną z Rosją, co budzi kontrowersje. Orban kilka tygodni temu otwarcie mówił o tym, że Ukraina nie ma szans obrony swojego terytorium. To zupełnie inna perspektywa” – komentował Kita.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY