Matecki: Trzeba czekać na działania prawne polskiego rządu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Matecki, Solidarna Polska

Dariusz Matecki, Solidarna Polska / Fot. YouTube

"Opublikowanie tego raportu spotka się z wielką falą krytyki naszych lokalnych kolaborantów państwa niemieckiego, czyli całej w zasadzie opozycji" - mówił w Dniu na żywo w MN Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Zobacz także: Teksas znalazł sposób jak pozbyć się imigrantów. Demokraci są wściekli

Konflikt prawny z Niemcami

“Nikt się nie spodziewał, że Niemcy wezmą i wypłacą nam te pieniądze, to będzie konflikt prawny, tutaj trzeba wziąć bardzo duże kancelarie prawne, żeby one w imieniu polskiego rządu pozwały rząd Niemiec o to, aby te pieniądze zostały wypłacone. Za to spodziewaliśmy się w Polsce, że opublikowanie tego raportu spotka się z wielką falą krytyki naszych lokalnych kolaborantów państwa niemieckiego, czyli całej w zasadzie opozycji. Opozycji, która w 2004 roku głosowała nad uchwałą Sejmu, dotyczącą tego, że temat reparacji nie jest zamknięty i polski rząd musi opracować plan reparacji” – mówił Matecki.

Raport po 7 latach

“Mogę skrytykować własny rząd, że musieliśmy czekać 7 lat na ten raport, ale wreszcie powstał i wielkie gratulacje dla posła Mularczyka, że został opublikowany. Teraz trzeba czekać na działania prawne polskiego rządu, żeby oficjalnie wystąpić przeciwko Niemcom, żeby zapłacili za swoje zbrodnie. Dla mnie sprawa roszczeń jest niezamknięta. Niemcy dogadywali się z rządem, który był podległy Sowietom, czyli to nie miało nic wspólnego z suwerenną Polską. Dobrze, że na arenie międzynarodowej mówimy o tym, że Niemcy powinni zapłacić państwu, które napadli, które zdewastowali, którego kilka milionów obywateli wymordowali, popalili w piecach, zdewastowali całą stolicę. Gdyby Niemcy były państwem praworządnym, to nie byłoby żadnej dyskusji na temat zasadności wypłacenia reparacji ” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY