Mazurek: 800 milionów złotych dla środowisk obywatelskich [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Piotr Mazurek / Fot. arch. Piotr Mazurek.

"Fundusz Patriotyczny jest nie do przyjęcia dla części środowisk lewicowo - liberalnych, że środowiska patriotyczne mogą ubiegać się o środki publiczne" - mówił w Dniu na żywo w MN Sekretarz Stanu w KPRM, minister Piotr Mazurek.

Zobacz także: Jeżowska na Campus Polska. “Powinniśmy jeździć po żłobkach i wtłaczać pozytywne myślenie” [+WIDEO]

Fundusz Młodzieżowy

“Ten program to jeden z konkretnych postulatów, które zostały wypracowane w ramach konsultacji publicznych z przedstawicielami młodego pokolenia, którzy chcą się angażować sprawy publiczne, na rzecz dobra wspólnego, prowadzić działania społeczne, ale brakuje instrumentów, narzędzi, aby to zaangażowanie było satysfakcjonujące i konkretne. Kolejnym krokiem w tej polityce wzmacniania zaangażowania młodych ludzi w życie publiczne to jest Fundusz Młodzieżowy, rządowy program, w ramach którego można uzyskać wsparcie finansowe na oddolne działania na rzecz dobra wspólnego. To pierwszy program dedykowany nie tylko do organizacji pozarządowych, ale również do samorządów uczniowskich, akademickich, kół naukowych, młodzieżowych rad. Staramy się angażować i formować od najmłodszych lat w duchu patriotycznym, propaństwowym, proobywatelskim” – podkreślał minister Mazurek.

Długoletni okres trwania funduszu

“Ten program rozpisaliśmy na 11 lat. Od powstania naszego komitetu do dzisiaj, już prawie 800 milionów złotych zostało przeznaczonych dla środowisk obywatelskich. Za rządów naszych poprzedników, którzy w nazwie mają słowo “obywatelska”, był tylko jeden fundusz z milionem złotych” – podkreślał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY