Opaska na rękę OLED polskim przełomem technologicznym?

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ultracienka opaska

Ultracienka opaska / Fot. Twitter

Opracowane przez Inuru opaski zostały nazwane Elfami.
  • W wyniku dziesięcioletniej pracy dwóch polskich naukowców skonstruowało ultracienką opaskę na rękę z ekranem OLED.
  • Dr Maciej Kawecki napisał, że to, co może wydawać się pustą rozrywką, w rzeczywistości może uratować życie.
  • Dodał, że najważniejszym aspektem tego projektu jest umieszczenie takich ekranów na opakowaniach leków, aby po upływie terminu ważności świeciły na czerwono.
  • Zobacz też: Tajemniczy pył nad Polską. Mieszkańcom zalecono unikanie spacerów

W wyniku dziesięcioletniej pracy dwóch polskich naukowców skonstruowało ultracienką opaskę na rękę z ekranem OLED. Marcin Ratajczak i Patryk Barkowski twierdzą, że ich wynalazek jest idealny dla osób, które regularnie muszą zażywać leki, i może zapobiec nawet 30 000 zgonów rocznie z powodu niewłaściwego stosowania ich stosowania.

Dr Maciej Kawecki napisał, że to, co może wydawać się pustą rozrywką, w rzeczywistości może uratować życie. Dodał, że najważniejszym aspektem tego projektu jest umieszczenie takich ekranów na opakowaniach leków, aby po upływie terminu ważności świeciły na czerwono.

Ponadto Kawecki stwierdził, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy, że ekrany mogą nawet zostać umieszczone pod naszą skórą, co uratuje życie wielu osobom z cukrzycą.

Elfy

Ich praca jest ogłaszana jako jedna z największych dotychczasowych innowacji w lekkim druku. Technologia ekranów OLED jest niezwykle kosztowna i pracochłonna, a niewielu firmom udało się stworzyć elastyczne ekrany, które można wyprodukować niskim kosztem.

Marcin Ratajczak mówi, że zmotywował go pomysł z dzieciństwa.

Pomysł na produkt — czyli papier, który jest telewizorem — miałem już jako dziecko, gdy się bawiłem katalogami. Kilkanaście lat później Patrick Barkowski zadzwonił do mnie z pomysłem na biznes. Odwiedziłem go i zobaczyłem pierwszy raz OLED-a. Byłem zafascynowany tą technologią i uznałem, że będziemy w stanie właśnie to zrealizować.

Zastosowane diody, wykonane z substancji organicznych, są w stanie generować własne światło. Opracowane przez Inuru opaski zostały nazwane Elfami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The First News, Dobre wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY