Czarnek: Sztuczna inteligencja to szansa

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / Fot. YouTube

Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek odniósł się do zdobywającego coraz szerszą popularność generatora tekstów, który jest w stanie napisać wypracowanie, opowiadanie, streszczenie i wiele więcej. Oparty o sztuczną inteligencję Chat GPT zrewolucjonizuje edukację?
  • Zdaniem ministra rozwój tego typu narzędzi musi skończyć się zakazem korzystania ze sprzętów elektronicznych w szkołach.
  • Sztuczna inteligencja to szansa. Nowoczesność jest po to, żeby ją wykorzystywać. Potrzebny jest jednak większy nadzór w szkołach – podkreślił w wypowiedzi dla Polsat News.
  • Jeśli mówimy o tym czacie, który pisze wypracowania to siłą rzeczy jedynym rozwiązaniem jest więcej pracy w szkole niż poza nią – stwierdził minister.
  • Zobacz także: Prof. Czachorowski: Kolejny etap globalnej idiokracji

Rewolucja?

Sztuczna inteligencja prezentuje coraz szersze możliwości. Najnowszym produktem w tej kwestii jest Chat GPT. Zdaniem ministra rozwój tego typu narzędzi musi skończyć się zakazem korzystania ze sprzętów elektronicznych w szkołach.

Zakaz korzystania z telefonów pozwala na pewien nadzór. Rada Dzieci i Młodzieży w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobiła rozpoznanie, które zleciłem i będzie rekomendowała rozwiązania w zakresie ograniczenia lub całkowitego wykluczenia prywatnego sprzętu elektronicznego w szkole – powiedział Czarnek.

Jednocześnie ocenił, że sztuczna inteligencja może być szansą dla rozwoju.

Sztuczna inteligencja to szansa. Nowoczesność jest po to, żeby ją wykorzystywać. Potrzebny jest jednak większy nadzór w szkołach – podkreślił w wypowiedzi dla Polsat News.

Jak zareagują szkoły?

Jego zdaniem rozwój nowoczesnych technologii powinien wymusić ograniczenie zadań, jakie uczniowie otrzymują do zrobienia w domu.

Jeśli mówimy o tym czacie, który pisze wypracowania to siłą rzeczy jedynym rozwiązaniem jest więcej pracy w szkole niż poza nią – stwierdził minister.

Inną ze zmian w polskim systemie szkolnictwa, za jaką opowiada się szef resortu edukacji, to ograniczenie biurokracji.

Trzeba dążyć do tego, żeby było więcej nauczyciela w szkole, a nie w domu, więcej nauczyciela dla ucznia i mniej dla biurokracji. Więcej pracy w szkole, zdecydowanie mniej w domu – wskazał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY