Najlepsze aplikacje do tworzenia animacji — nasze propozycje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Oto kilka najlepszych darmowych i płatnych programów do animacji 2D nadających się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Poznaj je już dziś!

Kreatywność nie ma granic, istnieje bowiem niezliczona ilość rzeczy, które można stworzyć na świecie i we wszystkich dziedzinach. Wystarczy spojrzeć bowiem na gry hazardowe w VerdeCasino — dostępne są dla różnych gustów i eksplorują najróżniejsze tematy, nawet wyjątkowo egzotyczne w wielu przypadkach. Istnieje także całe mnóstwo narzędzi, których możemy używać do pracy z projektowaniem, edycją wideo, tworzeniem grafiki dwuwymiarowej lub trójwymiarowej i wieloma innymi rzeczami. Ale bez wątpienia praca z animacjami to miejsce, w którym kreatywność nie ma granic. To magiczny świat możliwości, a pomysłów jest nieskończenie wiele.

Czym w ogóle jest animacja 2D?

Animacja 2D to rodzaj produkcji, który może służyć najróżniejszym stylom narracji, będąc dwuwymiarowym. Animacja 2D charakteryzuje się wykorzystaniem linii wektorowych, jednolitych kolorów oraz różnorodnością stylów. Format ten oparty jest na pojedynczych ramkach pod postacią obrazów płaskich i nieruchomych. Gotowe animacje są natomiast określoną liczbą ramek z subtelnymi i progresywnymi różnicami między nimi.

Podczas wyświetlania z dużą prędkością technika ta daje złudzenie ruchu, a tym samym osiąga efekt animacji. Oprócz możliwości skomponowania całej narracji ten rodzaj produkcji może być wykorzystany jako efekt specjalny w filmach, grach lub jako zasób, który pojawia się i znika w zależności od rodzaju przesyłanych informacji (na przykład w stacjach TV). W ten sposób projektant może dodać odrobinę śmiałości i zabawy do końcowego efektu produkcji.

Animacja 2D jest jednym z głównych typów istniejących animacji. Jest szeroko stosowany do tworzenia:

  • filmów;
  • kreskówek;
  • wideo marketingowych;
  • reklam;
  • materiałów edukacyjnych;
  • gier i wielu innych zastosowań.

Animowane filmy mają ogromny wpływ na odbiorców, a dzieje się to na trzy różne sposoby: wizualny, słuchowy i kinestetyczny. Poza tym są uroczo dydaktyczne. Nie możesz się oprzeć dobrej kreskówce? Czy masz w głowie historie, które chciałbyś umieścić na filmie, ale uważasz, że to zbyt skomplikowane? Wcale tak nie jest — sam się przekonasz za chwilę, że to naprawdę prosta sprawa!

Tworzenie animowanego wideo lub filmu jest zawsze zabawne, zwłaszcza gdy jesteś kreatywny. Ale aby wykonać to zadanie, będziesz potrzebować odpowiedniego oprogramowania do tworzenia filmów i animacji z dobrym zestawem funkcji.

Najlepsze aplikacje do tworzenia animacji — nasze propozycje

Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania do animacji 2D, to dobrze trafiłeś. Zebraliśmy kilka dostępnych na rynku programów do animacji 2D dla początkujących i profesjonalistów, aby poprowadzić Cię przez proces wyboru najbardziej odpowiedniego narzędzia. Nasza lista obejmuje programy komercyjne i bezpłatne oraz przedstawia główne cechy każdego z programów. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze światem animacji lub po prostu wypróbować inne oprogramowanie, na naszej liście z pewnością znajdziesz takie, które odpowiada Twoim potrzebom.

Nie jest to jednak próba przedstawienia najlepszego lub najgorszego programu, ponieważ to, co może być lepsze dla jednej osoby, niekoniecznie będzie takie dla innej, ponieważ zależy to od twojego celu związanego z animacją 2D. Propozycja polega na przedstawieniu listy 12 najlepszych programów, które mogą zaspokoić różne zainteresowania tych, którzy już tworzą animacje lub chcą zacząć właśnie teraz.

Toon Boom Harmony

Toon Boom Harmony to oprogramowanie zdolne do tworzenia animacji i storyboardów do filmów, programów telewizyjnych, gier, aplikacji i e-learningu. Oprogramowanie zostało stworzone przez kanadyjską firmę Toon Boom Animation Inc. Jest ono używane przez najbardziej prestiżowe studia krajowe i międzynarodowe, będąc niezbędnym narzędziem dla każdego profesjonalisty zajmującego się animacją.

Toon Boom Harmony to niezwykle solidne profesjonalne oprogramowanie do animacji, które może zrobić prawie wszystko w dziedzinie grafiki 2D. Nauka tego profesjonalnego oprogramowania do animacji 2D może zająć trochę czasu, ale warto z niego korzystać. Możesz go kupić w ramach rocznej subskrypcji lub kupić, ale cena jest dość wysoka.

Adobe Animate CC

Prawdopodobnie najpopularniejsze oprogramowanie do animacji 2D. Animate ma długą historię sięgającą początków publikowania wideo w Internecie. Teraz łatwość obsługi programu Animate CC i niski próg wejścia nadal sprawiają, że jest on chętnie wybierany przez niezależnych animatorów tworzących treści na YouTube.

Jest to program do animacji 2D opracowany przez firmę Adobe. W rzeczywistości jest to bardzo popularne oprogramowanie wśród twórców animacji. Wcześniej było znane jako Adobe Flash, ale firma Adobe Systems zdecydowała się zmienić jego nazwę, aby podkreślić jego zastosowanie w animacji cyfrowej. I zrobiła to.

Adobe Animate CC umożliwia tworzenie animacji do gier wideo, aplikacji i stron internetowych. Jego narzędzia ułatwiają animowanie postaci i tworzenie scenariuszy lub ekranów powitalnych. Poza tym ma fajną funkcję, która pozwala uszczegółowić scenariusze dzięki powtórkom audio.

Moho Pro

Moho Pro to niezwykle solidne profesjonalne oprogramowanie do animacji, które może zrobić prawie wszystko w dziedzinie animacji wektorowej 2D. Do wersji 11 Moho było znane jako Anime Studio.

Jest to obecnie najpotężniejsze narzędzie do pracy z wektorami. Mimo to, począwszy od wersji 12, udostępnia narzędzia do tradycyjnej animacji. To oprogramowanie do animacji 2D umożliwia tworzenie animacji w stylu Flash i animacji rysowanych klatka po klatce (styl tradycyjny).

Moho nie tylko świetnie nadaje się do animacji YouTube, ale może być używany do animacji na poziomie filmowym i telewizyjnym. Niektóre słynne kreskówki stworzone za pomocą Moho to The Breadwinner i Song of the Sea, dwie piękne kreskówki.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY