- W wyniku dziesięcioletniej pracy dwóch polskich naukowców skonstruowało ultracienką opaskę na rękę z ekranem OLED.
- Dr Maciej Kawecki napisał, że to, co może wydawać się pustą rozrywką, w rzeczywistości może uratować życie.
- Dodał, że najważniejszym aspektem tego projektu jest umieszczenie takich ekranów na opakowaniach leków, aby po upływie terminu ważności świeciły na czerwono.
- Zobacz też: Tajemniczy pył nad Polską. Mieszkańcom zalecono unikanie spacerów
W wyniku dziesięcioletniej pracy dwóch polskich naukowców skonstruowało ultracienką opaskę na rękę z ekranem OLED. Marcin Ratajczak i Patryk Barkowski twierdzą, że ich wynalazek jest idealny dla osób, które regularnie muszą zażywać leki, i może zapobiec nawet 30 000 zgonów rocznie z powodu niewłaściwego stosowania ich stosowania.
Dr Maciej Kawecki napisał, że to, co może wydawać się pustą rozrywką, w rzeczywistości może uratować życie. Dodał, że najważniejszym aspektem tego projektu jest umieszczenie takich ekranów na opakowaniach leków, aby po upływie terminu ważności świeciły na czerwono.
Ponadto Kawecki stwierdził, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy, że ekrany mogą nawet zostać umieszczone pod naszą skórą, co uratuje życie wielu osobom z cukrzycą.
Elfy
Ich praca jest ogłaszana jako jedna z największych dotychczasowych innowacji w lekkim druku. Technologia ekranów OLED jest niezwykle kosztowna i pracochłonna, a niewielu firmom udało się stworzyć elastyczne ekrany, które można wyprodukować niskim kosztem.
@elonmusk space travels era with 90’s electronics, really? Check out innovation from @mkratajczak. Saves space in starships. It could be printed in on Mars. Pack the inks instead of gadgets. 2 Poles invented cheapest printed display also to replace printed surfaces with display! pic.twitter.com/IOVVmQ2jpA
— Maciej Kawecki (@kawecki_maciej) August 15, 2022
Marcin Ratajczak mówi, że zmotywował go pomysł z dzieciństwa.
Pomysł na produkt — czyli papier, który jest telewizorem — miałem już jako dziecko, gdy się bawiłem katalogami. Kilkanaście lat później Patrick Barkowski zadzwonił do mnie z pomysłem na biznes. Odwiedziłem go i zobaczyłem pierwszy raz OLED-a. Byłem zafascynowany tą technologią i uznałem, że będziemy w stanie właśnie to zrealizować.
Zastosowane diody, wykonane z substancji organicznych, są w stanie generować własne światło. Opracowane przez Inuru opaski zostały nazwane Elfami.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
The First News, Dobre wiadomości