Bartosiak: Praca polskich strażaków jest doceniana [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Bartosiak

Tomasz Bartosiak / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy, to trzeba powiedzieć, Ochotnicze Straże Pożarne zostały doposażone w sposób niesamowity" - mówił w Dniu na żywo w MN Tomasz Bartosiak z OSP Sadkowice.

Zobacz także: Wygoda ponad wszystko. Zobacz ile wydają posłowie na podróż samolotem

Praca strażaków w okresie letnim

“Okres letni jest okresem specyficznym Wyjeżdżamy nie tylko do pożarów. Wysokie temperatury wiążą się z wyładowaniami atmosferycznymi, które sprawiają, że są podtopienia, powalone drzewa, które trzeba usunąć z dróg. To również specyficzne akcje jak usuwanie groźnych owadów. Tej pracy strażacy ochotnicy mają co niemiara” – podkreślał gość MN.

Strażacy pomagają Europie

“Klimat jest trochę inny, tam jest cieplej niż u nas. Specyfika terenu jest niekorzystna, pożar może się szybciej przenosić. Polscy strażacy są przez te państwa doceniani. Przypomnijmy, że strażacy wrócili z Francji. Francuzom pomagało ponad 150 strażaków z Polski, blisko 50 wozów bojowych. Ta praca polskich strażaków jest doceniana na arenie międzynarodowej” – mówił Bartosiak.

Współpraca z PSP

“Wspieramy PSP, to my jesteśmy zazwyczaj pierwsi przy pożarach, mamy najbliżej do miejsca, gdzie dzieje się coś niedobrego. Ochotnicza Straż Pożarna jest o tyle wartościowa, że jest najbliżej obywateli i ma najszybszy czas reakcji. Kiedy dojeżdżamy na miejsce zdarzenia, jako pierwsi udzielamy pomocy poszkodowanym, gasimy pożar, czy wyciągamy poszkodowanego z samochodu podczas wypadku” – dodawał Tomasz Bartosiak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY