Dr Sadłowski: Putin znajduje się w niełatwym położeniu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Michał Sadłowski

Dr Michał Sadłowski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Rosja ma doświadczenie w swojej historii, że ma duży problem z prowadzeniem wojen długoterminowych" - mówił w Dniu na żywo w MN dr Michał Sadłowski, ekspert ds. historii Rosji.

Zobacz także: Polska służba zdrowia za słaba dla Ukraińców? “Wspólnie podjęliśmy decyzję o powrocie”

Aleksander Dugin

“Nigdy nie był żadnym mózgiem Kremla, kreatorem polityki strategicznej czy ideologicznej. Może właśnie to, że Dugin był gdzieś pośrodku tej machiny informacyjno – propagandowej sprawiło, że to właśnie jego można było wysadzić? Z jednej stronie nie jest kluczowy, z drugiej nie jest osobą zupełnie anonimową i zupełnie bez wpływu. Jego przydatność dla Kremla wynikała z tego, że on całą swoją karierę sprofilował na tym, żeby wynajdywać różne koncepcje osłabiające Zachód. Gdy Rosja doznała klęski w zajęciu Kijowa, a wojna została sprofilowana na wojnę na wyniszczenie, Dugin przedstawiał to jako konflikt cywilizacyjny” – podkreślał gość MN.

Córka Dugina

“Zwracam uwagę, że jego córka to nie była postać nieznana. To była aktywistka, propagandystka młodego pokolenia, która zaczęła zyskiwać popularność na konflikcie ukraińskim. To ona wzywała wielokrotnie do rozprawy z Ukrainą, jej strukturami państwowymi. To ona zaczęła mieć ambicje do propagowania treści wskazujących na istnienie tzw. wojen sieciowych, gdzie wszystkie zbrodnie na Ukrainie są fake, wymysłem służb zachodnich i wielkich koncernów. To jest istotne w prowadzeniu wojny informacyjnej” – dodawał dr Sadłowski.

Rozgrywki na Kremlu

“Wiemy, że znaczna część tzw. bloku ekonomicznego, czyli liberałów była przeciwna tej decyzji i wybrania takiej formy rozprawy z Ukrainą. Liczyli na wykończenie ekonomiczne Ukrainy, kontynuacji nacisku na mocarstwa zachodnie. Mamy frakcje w armii, uważające, że być może tę wojnę trzeba zamrozić. Putin znajduje się w dość niełatwym położeniu po tych 6 miesiącach wojny” – wskazuje dr Sadłowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY