Repetowicz: Ideologia Dugina zatruwa umysły [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Repetowicz

Witold Repetowicz / Fot. You Tube

"Dugin nie jest głównym ideologiem Kremla, ale jego słowa, propaganda i ideologia zatruwa umysły Rosjan i walnie przyczynia się do tego, że są one później wyprane." - mówił w Dniu na żywo w MN Witold Repetowicz, dziennikarz i reporter wojenny.

Rola Dugina i wpływ na politykę Kremla

“Jest pewna tendencja do przesadzania – rola nie jest tak duża jakby się mogło wydawać. Natomiast to jest wygodne dla Kremla, ponieważ szerzy tę imperialną politykę. Putin postanowił zniszczyć Ukrainę, a w wizji Dugina i jego córki, Ukraina nie ma prawa istnieć. Ale to nie chodzi tylko o Ukrainę, ale o odtworzenie całego układu imperialnego Rosji. Nie Związku Radzieckiego, tylko imperialnej Rosji. Chodzi o przywrócenie granic Rosji carskiej. W takiej sytuacji dla Polski również nie ma miejsca. To, że nie zostanie to zrealizowane nie wynika z tego, że Putin nie chce tego zrealizować, tylko dlatego, że Ukraina postawiła skuteczną tamę tej ekspansji. Cała filozofia, że nie liczą się państwa, że nie ma czegoś takiego jak suwerenność państw, prawa państw i narodów do decydowania o swoim losie, tylko są mocarstwa, które dzielą swoje strefy wpływów, to właśnie jest konsekwencja tych wizji Dugina” – podkreślał Repetowicz.

Dugin zatruwa umysły

“Dugin może nie jest głównym ideologiem Kremla, ale jego słowa, propaganda i ideologia zatruwa umysły Rosjan i walnie przyczynia się do tego, że są one później wyprane. Później mamy te orki na Ukrainie, ludzi którzy wierzą, że racja jest po stronie Rosji. Opinia publiczna stoi za Putinem, a to jest zasługa takich ludzi jak Dugin i denatka Duginówna” – mówił gość MN.

Celem była Daria Dugin?

“Warto podkreślić, że Daria Dugin nie była tylko córką Dugina, ale odgrywała swoją rolę i to bardzo szkodliwą, w podżeganiu do agresji, do ekspansji, mordowania i ludobójstwa. Krytykowała również Szojgu, więc nie można wykluczyć, że ona sama była celem. Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że za tym aktem stoją Rosjanie. Trudno powiedzieć, jakie były przyczyny tego działania” – komentował Repetowicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY