Kita: Dugin to produkt propagandowy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Dugin uważał, że trzeba iść na frontalną konfrontację z Zachodem, że Rosja nie powinna się dogadywać, a Ukrainę sobie podporządkować" - -mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Zobacz także: Będzie kolejna rządowa tarcza. Tym razem dla firm znad Odry

Kim jest Dugin?

“Aleksander Dugin to postać owiana najróżniejszymi teoriami. To polityk, ideolog, geopolityk – tak sam siebie określa. To człowiek, który przez lata miał ambicję prezentować się jako wizjoner tego, jak Rosja powinna zachowywać się na arenie międzynarodowej i tego, że Rosja powinna przyjąć czwartą teorią polityczną, będącą alternatywą dla centralnych teorii politycznych XX wieku. W praktyce Dugin jest bardziej produktem propagandowym, popkulturowym niż intelektualistą, który ma jakąś głębszą wizję, co nie zmienia faktu, że jest istotną postacią. Jest dość znany w Rosji, ale powinniśmy uważać z określeniem “mózg Putina”. Jest to jeden z wielu wpływowych ludzi, którzy starają się oddziaływać na rosyjską politykę” – podkreślał Kita.

Dugin ma wpływ na Kreml?

“Dugin na pewno stara się mieć ten wpływ. Zobaczymy jak jego kariera się potoczy. Miał lepsze i gorsze okresy. Miał etap, w którym był marginalizowany w ostatnim czasie po krytyce Putina. Według niego Putin jest zbyt miękki, pozwala wytworzyć się rosyjskiej klasie liberalnej, niezainteresowanej narodem. Był również usuwany ze swoich funkcji uczelnianych. Na pewno decyzja Putina o inwazji na Ukrainę była politycznym zwycięstwem opcji, której Dugin był reprezentantem. Dugin uważał, że trzeba iść na frontalną konfrontację z Zachodem, że Rosja nie powinna się dogadywać, a Ukrainę sobie podporządkować. Przez lata promował wizję neo – euroazjatyzmu, czyli zdecydowanego zwrotu i budowaniu tożsamości rosyjskiej na fundamentach wschodnich, azjatyckich” – dodawał publicysta.

Kto chciał zabić Dugina?

“Dugin miał swoich wrogów. Wydaje mi się, że w sytuacji wojennej Ukraińcy woleliby zabić kogoś bardziej wpływowego. Wewnętrzna próba wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Rosyjska władza, czy działanie rosyjskich służb nie wskazuje na przerażenie. Mamy spokojne komunikaty o śledztwie” – komentował gość MN”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY