Coraz więcej Polaków wybiera prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Głównym kryterium przemawiającym za wyborem takich polis jest atrakcyjna cena, a także łatwiejsze umówienie wizyty z lekarzem.
  • Pod koniec 2021 roku liczba Polaków, którzy wykupili prywatne ubezpieczenia zdrowotne, wyniosła 3,8 mln.
  • Wartość sumy, którą społeczeństwo wydało na ubezpieczenia zdrowotne, wzrosła o 15% i wynosi już ponad miliard złotych.
  • Obecnie około co dziesiąty Polak ma prywatne ubezpieczenie medyczne. Z raportu PMR Private Healthcare wynika, że do 2024 roku wydatki na prywatne leczenie w Polsce wyniosą 79 mld zł.
  • Zobacz też: Chcą bliższej współpracy patriotycznych organizacji. Powstaje “Archipelag Polskości”

Jak pokazują dane na przestrzeni lat, coraz więcej Polaków decyduje się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne. W 2014 roku posiadało takowe 1,2 mln osób, co było wzrostem o 42% w porównaniu z poprzednim rokiem. Pod koniec roku 2021 liczba ta wynosiła ponad 3,8 mln Polaków, co oznacza wzrost rok do roku o 17%. Z kolei wartość sumy, którą społeczeństwo wydało na ubezpieczenia zdrowotne, wzrosła o 15% i wynosi już ponad miliard złotych.

Obecnie około co dziesiąty Polak ma prywatne ubezpieczenie medyczne. Z raportu PMR Private Healthcare wynika, że do 2024 roku wydatki na prywatne leczenie w Polsce wyniosą 79 mld zł.

Spośród rodaków decydujących się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne, najwięcej jest w wieku 35-54, i są to zazwyczaj mieszkańcy dużych miast, osoby wykształcone i posiadające wyższe dochody. Media stwierdziły, że na rynek ubezpieczeń zdrowotnych miała wpływ “pandemia”.

Powody

Polska Izba Ubezpieczeń podaje:

Głównym kryterium przemawiającym za wyborem takich polis jest atrakcyjna cena, a także łatwiejsze umówienie wizyty z lekarzem pierwszego kontaktu i szybka diagnostyka.

W roku 2014 Centrum Badania Opinii Społecznej zaprezentowało ankietę odnośnie powodów wyboru skorzystania z prywatnych usług medycznych, zamiast tych państwowych. 68% odpowiedzi dotyczyło krótszego czasu oczekiwania na umówioną wizytę. Oprócz tego wskazywano także na możliwość załatwienia wszystkiego “od ręki”, przy jednej wizycie, czy na większe starania ze strony lekarzy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Punkta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY