Kempa: Spotkanie Putin – Erdogan. Głównym tematem jest Syria [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Kempa

Wojciech Kempa / Fot. YouTube

"Co chwilę dochodzi do rozmów na linii Rosja-Turcja-Ukraina w temacie eksportu zboża. Ten temat wraca co kilka dni, niewiele z tego wynika" - mówił w Dniu na żywo w MN Wojciech Kempa, redaktor naczelny Magna Polonia.

Zobacz także: Białoruś: Z Narodowego Muzeum Historycznego usunięto figury “polskich okupantów”

Ofensywa turecka w Syrii

“Turcja przygotowuje się od dłuższego czasu do dużej ofensywy w północnej Syrii. Prezydent Turcji przedstawił, co ma być celem tej ofensywy, a więc regiony kurdyjskie. W dalszej kolejności mają to być kolejne obszary, tak aby wzdłuż granicy tureckiej powstała 30 km strefa bezpieczeństwa. Turcja potrzebuje zwycięstwa politycznego i militarnego, ale oczekuje, że stanie się to jak najmniejszym kosztem i jak najmniejszych stratach. Wydaje się, że Turcja ma w tej chwili dobry moment na przeprowadzenie tej operacji, ze względu na zaangażowanie Rosji na Ukrainie” – mówił Kempa.

Putin leci na spotkanie do Teheranu

“Iran to kluczowy sojusznik Rosji. Nie sądzę, żeby ktokolwiek odważył się zaatakować samolot prezydenta Rosji, to chyba nie jest ten etap. Nie postrzegam tego w kategoriach ryzyka. Rosja z Iranem bardzo blisko współpracuje w kwestii syryjskiej” – dodał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY